Շոյգուն Թուրքիայի պաշտպանության նախարարի հետ զրույցում մտահոգություն է հայտնել ահաբեկիչներին Ղարաբաղ տեղափոխելու կապակցությամբ
13/10/2020 12:49
Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը մտահոգված է Մերձավոր Արևելքից Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտի ահաբեկչական խմբավորումների տեղափոխման մասին տեղեկություններով, երեքշաբթի լրագրողներին հայտնել են ռազմական գերատեսչությունում:
«Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությանը հատկապես մտահոգում է Մերձավոր Արևելքից Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտի ահաբեկչական խմբավորումների զինյալներին տեղափոխելու մասին մուտքային տեղեկատվությունը», - ասել են ՊՆ-ից:
Նախարարությունը հավելել է, որ այս մտահոգության մասին երկուշաբթի հեռախոսազրույցի ընթացքում Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հայտնել է Թուրքիայի ռազմական գերատեսչության ղեկավար Հուլուսի Աքարին:

Шойгу в разговоре с министром обороны Турции заявил об обеспокоенности в связи с переброской террористов в Карабах
13/10/2020 12:43
Минобороны РФ обеспокоено информацией о переброске в район конфликта в Нагорном Карабахе боевиков террористических группировок с Ближнего Востока. Об этом заявили журналистам во вторник в военном ведомстве.
"Особую тревогу Минобороны России вызывает поступающая информация о переброске в район конфликта в Нагорном Карабахе боевиков террористических группировок с Ближнего Востока", - сказали в Минобороны.
В ведомстве добавили, что эта озабоченность доведена министром обороны РФ Сергеем Шойгу до главы военного ведомства Турции Хулуси Акара в ходе телефонных переговоров в понедельник.