Ադրբեջանի կողմից ՀՀ տարածքում մարտական հրթիռային համակարգի թիրախավորումը լեգիտիմացնում է ՀՀ կողմից պատասխան քայլերը. Արծրուն Հովհաննիսյան
14/10/2020 22:19
Այս պահին մարտերը շարունակվում են, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Երեկոյան ժամերին մի փոքր ինտենսիվությունը նվազել է», - ասաց Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ օրվա ընթացքում թիրախավորվել է ՀՀ տարածքում մարտական հերթապահության մեջ գտնվող հրթիռային համակարգ, ինչը լեգիտիմացնում է ՀՀ կողմից պատասխան քայլերը և նմանատիպ ռազմական նշանակության օբյեկտների թիրախավորումը Ադրբեջանի տարածքում։
«Օրվա ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերը թիրախավորեն են նաև հոսպիտալներից մեկը, ինչը հատկապես մեծ ուշադրության պետք է արժանանա ամբողջ աշխարհում։ Օրվա ընթացքում հակառակորդի կողմից կիրառվել է նաև օդուժ», - ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը։

Удар ВС Азербайджана по ракетному комплексу на территории Армении легитимирует ответные шаги армянской стороны – Арцрун Ованнисян
14/10/2020 22:43
На данный момент бои на фронте продолжаются, заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян сегодня на брифинге.
«В вечерние часы интенсивность боев немного снизилась», - сказал он.
Арцрун Ованнисян отметил, что сегодня ВС Азербайджана нанесли удар по осуществляющему боевое дежурство ракетному комплексу на территории Республики Армении, что легитимирует ответные шаги со стороны Армении и дает право наносить удары по любым военным объектам или военным передвижениям на территории Азербайджана.
«В течение дня Вооруженные силы Азербайджана обстреляли также один из госпиталей, что должно удостоиться особенного внимания во всем мире. Противник применял в течение дня также авиацию», - сказал Арцрун Ованнисян.