Ֆրանսիայում ահաբեկչության գործով ձերբակալվել է չորս մարդ
Ֆրանսիայի ոստիկանությունը մայրաքաղաքային շրջանում ձերբակալել է չորս մարդու, այդ թվում՝ անչափահասի, ուսուցչի վրա հարձակման գործով: Այս մասին հայտնում է France-Presse գործակալությունը՝ հղում անելով դատական իշխանությունների աղբյուրին:
Բոլոր ձերբակալվածները գտնվում են կալանքի տակ: Նրանք հանցագործության վայրում ոստիկանության աշխատակիցների կողմից գնդակահարված ահաբեկչի հարազատներ են:
Ուրբաթ երեկոյան ուսուցիչը հարձակման է ենթարկվել Կոնֆլան-Սենտ-Օնորին քաղաքում (Իլ-դե-Ֆրանս շրջան) այն դպրոցի մոտ, որտեղ դասավանդում էր պատմություն: Հարձակվողը կտրել է նրա կոկորդը:  Հանցագործը փորձել է սպառնալ դեպքի վայր ժամանած ոստիկաններին, սակայն գնդակահարվել է:

Четыре человека задержаны по делу о теракте во Франции
Французская полиция задержала четырех человек, в том числе несовершеннолетнего, по делу о нападении на учителя в столичном регионе. Об этом сообщило агентство France-Presse со ссылкой на источник в судебных органах.
По его сведениям, все задержанные помещены под стражу. Они являются родственниками террориста, застреленного сотрудниками полиции на месте преступления.
В пятницу вечером в городе Конфлан-Сент-Онорин (департамент Ивелин региона Иль-де-Франс) было совершено нападение на учителя рядом со школой, где тот преподавал историю. Нападавший перерезал ему горло. Он пытался угрожать полицейским, прибывшим на место, но был застрелен.