Ցույց՝ Մադրիդում. մասնակիցները համերաշխություն են հայտնել Լեռնային Ղարաբաղին (Տեսանյութ)
Ավելի քան հազար մարդ երեքշաբթի երթով անցել է Մադրիդի փողոցներով՝ Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության ֆոնին Հայաստանին համերաշխություն հայտնելու նպատակով:
Ցուցարարները երթով անցել են Թուրքիայի դեսպանատան մոտակայքով և կանգ առել Պատգամավորների համագումարի մոտ՝ խաղաղության կոչ անելով և քննադատելով Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի աջակցությունն Ադրբեջանին:
«Իսպանիան այն երկրներից է, որոնք ավելի շատ զենք են վաճառում Ադրբեջանին և Թուրքիային։ Այդ զենքերը սպանում են մարդկանց, նրանք հարձակվում են, հարձակվում են մարդկանց ոչնչացնելու համար», - բողոքի ակցիայի վայրում ասել է հայազգի նկարիչ Արա Մալիկյանը:

Испания: проармянские протестующие осудили нагорно-карабахский конфликт на марше в Мадриде (Видео)
Более тысячи человек прошли во вторник по улицам Мадрида, чтобы выразить солидарность с Арменией в условиях конфликта в регионе Нагорного Карабаха.
Протестующие прошли перед посольством Турции и остановились у Конгресса депутатов, призывая к миру и критикуя поддержку президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана Азербайджану.
«[Испания] одна из стран, которые продают больше оружия Азербайджану и Турции, это оружие уничтожает людей, они атакуют, нападают на людей, чтобы истребить их», - сказал Ара Маликян, художник армянского происхождения, на месте проведения протест.