Ցույց՝ Մադրիդում. մասնակիցները համերաշխություն են հայտնել Լեռնային Ղարաբաղին (Տեսանյութ)
Ավելի քան հազար մարդ երեքշաբթի երթով անցել է Մադրիդի փողոցներով՝ Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության ֆոնին Հայաստանին համերաշխություն հայտնելու նպատակով:
Ցուցարարները երթով անցել են Թուրքիայի դեսպանատան մոտակայքով և կանգ առել Պատգամավորների համագումարի մոտ՝ խաղաղության կոչ անելով և քննադատելով Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի աջակցությունն Ադրբեջանին:
«Իսպանիան այն երկրներից է, որոնք ավելի շատ զենք են վաճառում Ադրբեջանին և Թուրքիային։ Այդ զենքերը սպանում են մարդկանց, նրանք հարձակվում են, հարձակվում են մարդկանց ոչնչացնելու համար», - բողոքի ակցիայի վայրում ասել է հայազգի նկարիչ Արա Մալիկյանը:

More than a thousand people marched through the streets of Madrid on Tuesday to show solidarity with Armenia amid the conflict in the Nagorno Karabakh region.
Protesters marched in front of the Turkish embassy and ended up outside the Congress of Deputies, calling for peace and criticising Turkish President Recep Tayyip Erdogan's support for Azerbaijan.
"[Spain is] one of the countries that sells more weapons to Azerbaijan and Turkey, these weapons are destroying people, they are attacking, attacking people to exterminate them," said Ara Malikian, an artist of Armenian descent, at the site of the protest.