Օրերի ընթացքում պետք է բեկում մտցնենք ճակատում և հակառակորդին պատժենք հենց Շուշիի դարպասներում. Արցախի նախագահ (Տեսանյութ)
29/10/2020 19:44
Ուզում եմ, որ գիտակցենք այս պահը՝ և ոչ միայն լոկ խոսքերով, այլ անմիջական մասնակցենք Շուշիի պաշտպանությանը, ֆեյսբուքի իր էջում տեսաուղերձի ժամանակ ասաց ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Նրա խոսքով, ինքը 1992 թվականի մայիսի 8-ին առաջիններից մեկն է եղել, ով մտել է Ղազանչեցոց եկեղեցի, համբուրել խաչը:
«Այսօր ևս համբուրել եմ խաչը, մոմ եմ վառել՝ հանուն մեր հաղթանակի», - ասաց  Արայիկ Հարությունյանը:
ԱՀ նախագահը վստահություն հայտնեց, որ հաղթելու ենք այս պատերազմում, այս օրերը բեկումնային են լինելու:
«Դրա համար մեզ պետք է միավորվել, պետք է կռվել, պատժել թշնամուն: Բայց նաև պետք է ժամ առաջ հասնել Արցախ: Իհարկե, սա խուճապային ելույթ չէ, հակառակը: Նորից կրկնում եմ՝ հավատում եմ մեր հաղթանակին, քան երբևէ: Օրերի ընթացքում պետք է բեկում մտցնենք ճակատում և հակառակորդին պատժենք հենց Շուշիի դարպասներում: Եկե՛ք միասին կռվենք: Իհարկե, գիտակցում ենք ամեն ինչ, բայց նաև եկե՛ք մեր ամենամեծ առաքելությունը կատարենք՝ հանուն մեր ապագայի, հանուն հայրենիքի, հանուն մեր սերունդների: Հաղթանակը մերն է լինելու, համոզված եղեք: Ես հավատում եմ հաղթանակին», - համոզմունք հայտնեց Արայիկ Հարությունյանը:

В течение ближайших дней мы должны внести перелом на фронте и наказать противника  прямо у ворот Шуши – президент Арцаха (Видео)
29/10/2020 20:23
В течение ближайших дней мы должны внести перелом на фронте и наказать противника прямо у ворот Шуши – президент Арцаха (Видео)
Хочу, чтобы вы осознали этот момент, и не просто на словах, а непосредственно участвовали в защите Шуши, заявил сегодня президент Республики Арцах Араик Арутюнян в своем видеобращении к народу.
По его словам, в 1992 году он был одним из первых, кто вошел в церковь Сурб Аменапркич Казанчецоц и поцеловал крест.
«Сегодня я поцеловал крест, поставил свечку во имя нашей победы», - сказал Араик Арутюнян.
Президент Арцаха выразил уверенность, что армянский народ одержит победу в этой войне и ближайшие дни будут переломными.
«Для этого нам нужно объединиться, нужно бороться, наказать врага. Но нужно также как можно скорее приехать в Арцах. Конечно, это не паническое выступление, наоборот. В течение ближайших дней мы должны внести перелом на фронте и наказать врага прямо у ворот Шуши. Давайте объединимся и будем вместе сражаться! Конечно, мы понимаем все, но давайте выполним самую большую нашу миссию – во имя будущего, во имя Родины, во имя наших поколений. Победа будет за нами, будьте уверены! Я верю в победу», - заявил Араик Арутюнян.