Կրեմլը հրաժարվել է խոսել Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահներ տեղակայելու հնարավորության մասին
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը ձեռնպահ է մնացել պատասխանել հարցին, թե արդյոք պետության ղեկավար Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարության հետ շփման ընթացքում առաջարկել է ռուս խաղաղապահներ մտցնել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտի, այս մասին գրում է «Интерфакс»-ը:
Պեսկովի խոսքով՝ ՌԴ նախագահը և՛ Բաքվի, և՛ Երևանի գործընկերների հետ շփումներում շոշափում է հնարավոր կարգավորման հետ կապված ամենալայն ասպեկտները:
Միևնույն ժամանակ, նախագահի մամուլի քարտուղարն ընդգծել է, որ «ցանկացած խաղաղապահ ուժ հակամարտության գոտի է բերվում միայն երկու կողմերի համաձայնությամբ»:
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Ռուսաստանը պատրաստ է ուղարկել իր խաղաղապահներին հակամարտության գոտի՝ բոլոր կողմերի համաձայնությունը ստանալու դեպքում, Պեսկովն ասել է. «Ես այստեղ չէի անի որևէ «էվենտուալ դատողություններ»»:

Kremlin refrains to answer on deployment of peacekeepers in Karabakh
Kremlin spokesperson Dmitry Peskov refrained to respond whether Russia’ president Vladimir Putin during his contacts with the leader of Armenia and Azerbaijan offered deploying peacekeepers in Nagorno Karabakh conflict zone, Interfax reports.
Peskov said Russia’s president during the contacts with Baku and Yerevan counterparts refers to the widest aspects of conflict settlement.
At the same time Peskov stressed that “any peacekeeping forces are deployed in conflict zone with the consent of two parties.”
As to whether Russia is ready to send peacekeepers to the conflict zone in case of having the consent of all parties, Peskov said he would not make any "eventual judgments."