Պարոն Լավրովին վստահեցնում եմ, որ առաջիկայում ավելի վճռական պայքար ենք մղելու՝ ողջ մնացած ահաբեկիչներին ամբողջությամբ վերացնելու ուղղությամբ. Արցախի նախագահ
Այսօր ուշագրավ հայտարարություն է արել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ նշելով, որ տարածաշրջան տեղափոխված ահաբեկիչների թիվը մոտենում է երկու հազարի, ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով լավրովի հայտարարությանը՝ գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Պարոն Լավրովին ուզում եմ վստահեցնել, որ հակաահաբեկչական պայքարի ընթացքում մեզ հաջողվել է ոչնչացնել այդ ահաբեկիչների կեսից ավելին (զոհվել և վիրավորվել են), իսկ առաջիկայում ավելի վճռական պայքար ենք մղելու՝ ողջ մնացածներին ամբողջությամբ վերացնելու ուղղությամբ:
Ի դեպ, այդ ահաբեկչական խմբավորումներին մարտերի ընթացքում ադրբեջանական ստորաբաժանումները ուղարկում են առջևից՝ թիկունքից զենքի ուժով վերահսկում նրանց շարժերը, նահանջի պարագայում՝ կրակում:

Artsakh president to Lavrov: We will pass to more resolute fight till final liquidation of mercenaries
Artsakh President Arayik Harutyunyan addressing Russia’s Foreign Minister Sergey Lavrov stated that during the anti-terrorist fight the defense army managed to eliminate over the half of these terrorists.
“In near future we will pass to more resolute fight till their final liquidation,” the president wrote on Facebook.
He said Azerbaijan’s leadership deploys mercenaries on the front line and controls their movement from rear by weapons, during their retreat they just kill them.
“This is our last war and we will fight till the end,” Harutyunyan said.
Earlier today Russia’s FM Lavrov said the number of mercenaries in the region approaches 2,000. Lavrov expressed Russia’s concern over the deployment of terrorists to the Nagorno Karabakh conflict zone.