«Իրատես». Փորձ է արվում մեղավորությունը կիսել և իրադրության ողջ ծանրությունը չթողնել միայն գործող իշխանության ուսերին
03/11/2020 09:35
«Իրատես» թերթը գրում է. «Իշխանությունը թեև չցանկացավ ընդդիմության առաջարկն ընդունել և պետական պաշտպանության կոմիտե ստեղծել, այսինքն՝ տեղի ունեցողի պատասխանատվությունը, ըստ էության, կիսել, բայց քարոզչական հարթակում լրիվ այլ մարտավարություն է ընտրվել։
Իշխանամերձ շրջանակներից հստակ ուղերձ է ձևակերպվել ու արդեն շրջանառության մեջ դրվել, թե այս ամենը հենց նախորդների մեղավորությունն է, նրանց քաղաքականության հետևանքը։ Ասում են, որ այս կերպ փորձ է արվում մեղավորությունը կիսել և իրադրության ողջ ծանրությունը չթողնել միայն գործող իշխանության ուսերին, քանի որ պատերազմից հետո շատ հարցեր իրենց պատասխանին են սպասում, ու այդ բեռն իշխանությունը չի ուզում միայնակ տանել»։

«Иратес»: Предпринимается попытка переложить ответственность за создавшуюся ситуацию на прежнюю власть
03/11/2020 11:12
Несмотря на то, что действующая власть отказалась принять предложение оппозиции и создать государственный комитет обороны, то есть, по сути, разделить ответственность за происходящее, однако на площадках пропаганды выбрана совершенно иная тактика, пишет газета «Иратес».
«Околовластными кругами сформулирован и уже введен в обращение четкий месседж, якобы во всем этом виновна прежняя власть и происходящее – последствие их политики. Говорят, что таким образом пытаются разделить вину и не оставлять ответственность за создавшуюся ситуацию только на действующей власти, поскольку после войны придется ответить на многие вопросы и власть не хочет брать на себя этот груз», - пишет газета.