Ղարաբաղի վերաբերյալ համատեղ հայտարարության տեքստում Թուրքիայի մասին հիշատակում չկա
Ռուսաստանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Ղարաբաղի վերաբերյալ հայտարարության տեքստում Թուրքիան ոչ մի տեղ նշված չէ, այդ թվում` խաղաղապահների հարցում: Հայտարարության ամբողջական տեքստը մեջբերում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Ավելի վաղ Ալիևը հայտարարել էր, որ թուրք զինվորականները ռուսականների հետ միասին կտեղակայվեն Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղապահ կենտրոնում:
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները համատեղ հայտարարություն են ընդունելՂարաբաղում հրադադարի մասին: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի կողմից հնչեցրած հայտարարության համաձայն, նոյեմբերի 10-ին Լեռնային Ղարաբաղում սկսվում է ամբողջական հրադադարի ռեժիմը, Ադրբեջանն ու Հայաստանը կանգ են առնում իրենց գրաված դիրքերում և պետք է փոխանակեն ռազմագերիներ: Նաև, ռուս խաղաղապահները կտեղակայվեն Ղարաբաղում:

В тексте совместного заявления по Карабаху нет упоминания о Турции
В тексте заявления президентов РФ Владимира Путина, премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева по Карабаху Турция нигде не упоминается, в том числе в вопросе миротворцев. Полный текст заявления приводит пресс-служба Кремля.
Ранее Алиев заявил, что турецкие военные совместно с российскими будут размещены в миротворческом центре в Нагорном Карабахе.
Главы России, Армении и Азербайджана приняли совместное заявление о прекращении огня в Карабахе. Согласно заявлению, озвученному президентом РФ, полное прекращение огня в Нагорном Карабахе начинается с 10 ноября, Азербайджан и Армения останавливаются на занятых позициях, а также должны обменяться военнопленными. Также в Карабахе будут размещены российские миротворцы.