Եթե Փաշինյանը մնա իշխանության՝ վստա՞հ եք, որ վաղը Երևանը չի տալու. Հրանտ Բագրատյան
1992-1994թթ. Արցախի 4400 կմ/ք-ին գումարվել է 8200 ք կմ և դարձել է 12.600 քառ. կմ., հիմա 10 100 տրվում է թուրքրերին, մնում 2500-ը, ցույցի ժամանակ ասաց ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
Նա ասաց.
«Այս հետքը երկու տարի առաջ երևում էր, երբ հարձակվում էր դաշնակիցների, նախկին զինվորականների վրա: Այս տարի հոկտեմբերի 8-ին, երբ մարտերը գնում էին Հադրութի կողմը, արդեն մշակվել էր, որ Շուշին պետք է հանձնենք: Չնայած որտեղ հերոս տղաները կանգնած էին, կարող էին հակագրոհել, հետ բերել, բայց չէր թույլատրվում»:
Բագրատյանը նշեց, որ հոկտեմբերի 8-ին արդեն Փաշինյանին ասվել էր, որ Ալիևն ուզում է 7 շրջանները, գումարած Շուշին և ինչ կհասցնի գրավել բուն Լեռնային Ղարաբաղից, մի բան էլ՝ Հայաստանից:
«Մեզ տանում են նրան, որ Հայաստանը պետք է դառնա թուրքական վիլայեթ: Եթե Փաշինյանը մնա իշխանության՝ վստա՞հ եք, որ վաղը Երևանը չի տալու: Ինչպե՞ս պետք է տանենք երկրի նախագահին, ով ասում է՝ ես տեղյակ չեմ: Սահմանդրությամբ, ղարաբաղցիների կյանքի պատասխանատուն, ի դեպ, այդ մարդն է», - նշեց նա:
Դիմելով ոստիկաններին՝ նա հորդորեց միանալ իրենց. «Էն տարածքը, որ մեզ թողել են, քիչ է գոյատևելու համար»:

Мы не уверены в том, что если Никол Пашинян останется у власти, он не сдаст завтра Ереван – Грант Багратян
11/11/2020 15:55
Нас ведут к тому, чтобы Армения стала турецким вилайетом, заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы в Ереване бывший премьер-министр Армении Грант Багратян.
«Мы не уверены в том, что если Никол Пашинян останется у власти, он не сдаст завтра Ереван.  Как мы можем терпеть президента страны, который заявляет, что не в курсе подписанного заявления. Кстати, согласно Конституции, этот человек несет ответственность за жизнь карабахцев», - сказал Грант Багратян.
Он отметил, что в 1992-1994гг. территория Арцаха составляла 4400 кв. км, к ней было прибавлено еще 8200 кв. км – 12.600 кв. км, а сейчас 10 100 кв. км туркам отдается, остается 2500 кв. км.
«Этот след был виден еще два года назад, когда нападали на представителей АРФД, на военных. В этом году 8 октября, когда шли бои за Гадрут, уже был разработан план, что Шуши нужно сдать. Несмотря на то, что наши  отважные парни стояли насмерть, могли пойти в контрнаступление и вернуть, им не разрешили», - сказал Гран Багратян.
Грант Багратян заявил, что уже 8 октября Пашиняну было сказано, что Алиев хочет семь районов плюс Шуши, а также все, что успеет захватить на самой территории Нагорного Карабаха, а также Армении.