ՀՀ վարչապետը ժողովրդի թիկունքում ստորագրել է կապիտուլյացիայի ստորացուցիչ պայմանագիր. Սաղաթելյան
ՀՀ վարչապետը ժողովրդի թիկունքում ստորագրել է կապիտուլյացիայի ստորացուցիչ պայմանագիր: 35 օր շարունակ հասարակությանը ստել են, կեղծ տեղեկություններ են տվել, պարբերաբար շրջաններ հանձնելով՝ հայտարարել են, որ հաղթում ենք, «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ ասել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար պետք է ելքեր գտնենք: Նիկոլ Փաշինյանի ապաշնորհ, դավաճանական գործունեության հետևանքով երկիրը հանգել է պատերազմի՝ դիվանագիտական և թիկունքի խնդիրներով: Իսկ պատերազմը «դըմփ-դըմփ-հու» չի», - ասել է բանախոսը՝ շեշտելով, որ թիկունքի և մնացած խնդիրների մասին ՀՅԴ-ն անընդհատ մատնացույց է արել վարչապետին, սակայն՝ ապարդյուն:

Armenia’s PM signed humiliating capitulation agreement in rear of the people: ARF-D representative
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan signed humiliating capitulation agreement in the rear of the people, ARF-D Supreme Body member Ishkan Saghatelyan said in an interview to 5th Channel.
He stressed that for 35 days they lied to the public giving false information and by periodically handing over regions stated that the Armenian side is winning.
“It is necessary to find ways out from the created situation. As a result of incompetent and treacherous activity of Nikol Pashinyan the country faced war with diplomatic and rear issues,” he said.