Տարածքային զիջումների և հայտարարված ժամկետների մասին հարցերը Արցախի իշխանությունների հետ դեռ չի քննարկվել. Վահրամ Պողոսյան
11/11/2020 22:26
Քաշաթաղի և Շահումյանի շրջանների սիրելի՛ բնակիչներ, խնդրում եմ ավելորդ շտապողականություն չցուցաբերել և չհանել սեփական գույքը ձեր տներից, գրել է Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Տարածքային զիջումների և այդ համատեքստում հայտարարված ժամկետների մասին հարցերը Արցախի իշխանությունների հետ դեռևս չեն քննարկվել: Երբ կծավալվեն այդ քննարկումները և կլինեն համապատասխան հստակեցումներ, ԱՀ Կառավարությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ», - գրել է նա։

Вопросы территориальных уступок и объявленных в данном контексте сроков пока не обсуждались с властями Арцаха – Ваграм Погосян
Вопросы территориальных уступок и объявленных в данном контексте сроков пока не обсуждались с властями Арцаха, сообщает пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
«Дорогие жители Кашатагского и Шаумянского районов, прошу не проявлять излишней поспешности и не вывозить имущество из своих домов.
Вопросы территориальных уступок и объявленных в этом контексте сроков пока не обсуждались с властями Арцаха. Когда эти обсуждения будут проведены и будут внесены соответствующие уточнения, правительство Республики Арцах выступит с надлежащим заявлением», - написал Ваграм Погосян на своей странице в Facebook.