Մինչ օրս փորձաքննվել են 2317 զոհված հայ զինծառայողների դիակներ, իսկ հակառակորդի մոտ մնացած դիերի փոխանակման գործընթացը նոր է սկսվել. ԱՆ
14/11/2020 13:48
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ մինչ օրս դատաբժշկական ծառայության կողմից փորձաքննվել են 2317 զոհված զինծառայողների դիակներ, որոնց մեջ կան նաև չճանաչվածներ:
Նախարարության խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտնում է, որ հակառակորդի մոտ մնացած զոհված զինծառայողների դիերի փոխանակման գործընթացը նոր է սկսվել և հակամարտող կողմերը չեն կարող այս պահին տիրապետել վերջնական թվին, քանի դեռ այդ գործողություններն ընթացքի մեջ են:

Forensic medical examination of 2,317 killed Armenian servicemen done by now, process of exchange of corpses just launched – Health Ministry
14/11/2020 13:52
Armenia’s Ministry of Health reports that forensic medical examination of 2,317 killed Armenian servicemen were made by now among who are unrecognized too.
Ministry’s spokesperson Alina Nikoghosyan said the exchange of bodies of servicemen has just launched so the final number of the killed cannot be reported yet.