ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը։
Րոպեներ առաջ ՀՀ ԱԺ-ում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Մնացականյանին աշխատանքից ազատելու որոշում է կայացրել։
Ավելի վաղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ բանակցային գործընթացում, բացի որոշ տարածքների հանձնումից, ներառված է եղել նաև Շուշիի հանձնման հարցը:
Այս հայտարարությանը հաջորդել էր ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանի հայտարարությունն այն մասին, որ խաղաղ գործընթացի որևէ փուլում չի եղել Շուշի քաղաքից հրաժարվելու հարց:

Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян подал заявление об отставке
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян подал заявление об отставке, сообщает пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Минутами ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил в парламенте, что  принял решение об освобождении с должности главы МИД Армении Зограба Мнацаканяна.
Ранее министерство иностранных дел Армении опровергло слова премьер-министра республики Никола Пашиняна о том, что перед армянской стороной ставился вопрос об отказе от города Шуши в Нагорном Карабахе.
«Ни на одном этапе переговорного процесса не было вопроса об отказе от города Шуши», - написала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.