Հիմա մենք պատմական առաքելություն ունենք` բռնել Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքը, քանի դեռ չի հասցրել նոր ավերածություններ անել. Զոհրաբյան
Պարոն Դանիելյան, ինչպե՞ս է Ձեր աղջիկ Շուշին: Հուսամ` լավ է: Մենք, Ձեր աղջկա ձեռքը բռնած, մի օր անպայման գնալու ենք Շուշի, այն Շուշին, որը հանձնեց ձեր գերագույն գլխավոր հրամանատարը, ԱԺ նիստի ժամանակ, դիմելով իմքայլական պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանին, ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Այս դահլիճում այսօր կարող է և պետք է քննարկվի միայն մեկ հարց`ռազմական դրության չեղարկում, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարական: Այլ հարց քննարկելու բարոյական իրավունք չունենք: Հիմա մենք պատմական առաքելություն ունենք` բռնել Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքը, քանի դեռ չի հասցրել նոր ավերածություններ անել», - ասաց նա:
Զոհրաբյանի խոսքով` պետք է փորձենք փրկել այն, ինչ հնարավոր է փրկել Արցախից, ինչպես նաև` Մեղրին և Հայաստանի` վտանգի տակ գտնվող մյուս բնակավայրերը:
«Նիկոլ Փաշինյանը` թուրքի առաջ ծնկած ղեկավարը, չի կարող մնալ: Մեր երկրում քաղաքացիական պատերազմ չի լինելու: Մենք այլընտրանք չունենք», - ասաց նա:

Наира Зограбян: Наша историческая миссия – поймать за руку Никола Пашиняна, пока он не успел причинить новые разрушения
Сегодня в этом зале может и должен обсуждаться только один вопрос – отмена военного положения и отставка Никола Пашиняна, заявила сегодня на заседании парламента Армении депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зорграбян.
«У нас нет морального права обсуждать здесь другой вопрос. Сейчас нашей исторической миссией является поймать за руку Никола Пашиняна, пока он не успел причинить стране новые разрушения», - сказала Наира Зограбян.
По ее словам, нужно попытаться спасти то, что еще осталось от Арцаха, а также Мегри и другие населенные пункты Армении, которым угрожает опасность.
«Никол Пашинян – руководитель, вставший на колени перед турком, он не может оставаться. В нашей стране не будет гражданской войны. У нас нет другой альтернативы», - сказала депутат.