Բողոքի ակցիա՝ Երևանի փողոցներում. ցուցարարները մեքենաներով փակել են Բաղրամյան-Մոսկովյան խաչմերուկը, բողոքում են ԼՂ հարցով եռակողմ հայտարարության դեմ (Տեսանյութ)
19/11/2020 13:22
Այս պահին մի շարք քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում Երևանի բանուկ փողոցներում` մեքենաներով փակելով դրանք և կանգնեցնելով երթևեկությունը:
Նրանք բողոքում են Արցախի հարցով ստորագրված եռակողմ հայտարարությունից, պահանջում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:
Ինչպես Բաղրամյան-Մոսկովյան խաչմերուկից հաղորդում է Aysor.am-ի թղթակիցը, նշված հատվածն այս պահին փակ է:
Խաչմերուկն ավտոմքենաներով փակած քաղաքացիներից մեկը լրագրողներին ասաց, որ որոշել են այս տարբերակով հայտնել իրենց դժգոհությունը: Ակցիայի մասնակիցը միաժամանակ երևանցիներին կոչ է արել փակել Երևանի բանուկ այլ փողոցներ ևս:

Protest action held in Yerevan with demand of Pashinyan’s resignation, demonstrators close central streets
19/11/2020 13:28
A number of citizens are conducting protest action in central streets of Yerevan closing them and stopping traffic.
The demonstrators are demanding PM Nikol Pashinyan’s resignation.
Aysor.am correspondent reports from Baghramyan-Moskovyan crossroad that the sector is currently closed.
Speaking to reporters, one of the demonstrators said they decided to express their dissatisfaction from the signed trilateral agreement on Karabakh in this way. They also called on citizens to close other busy streets of the capital as well.