Բողոքի ակցիա՝ Երևանի փողոցներում. ցուցարարները մեքենաներով փակել են Բաղրամյան-Մոսկովյան խաչմերուկը, բողոքում են ԼՂ հարցով եռակողմ հայտարարության դեմ (Տեսանյութ)
19/11/2020 13:22
Այս պահին մի շարք քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում Երևանի բանուկ փողոցներում` մեքենաներով փակելով դրանք և կանգնեցնելով երթևեկությունը:
Նրանք բողոքում են Արցախի հարցով ստորագրված եռակողմ հայտարարությունից, պահանջում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:
Ինչպես Բաղրամյան-Մոսկովյան խաչմերուկից հաղորդում է Aysor.am-ի թղթակիցը, նշված հատվածն այս պահին փակ է:
Խաչմերուկն ավտոմքենաներով փակած քաղաքացիներից մեկը լրագրողներին ասաց, որ որոշել են այս տարբերակով հայտնել իրենց դժգոհությունը: Ակցիայի մասնակիցը միաժամանակ երևանցիներին կոչ է արել փակել Երևանի բանուկ այլ փողոցներ ևս:

В Ереване проходит акция протеста, граждане перекрывают улицы в знак протеста против подписанного Николом Пашиняном документа (Видео)
19/11/2020 14:33
В Ереване группа граждан проводит акцию протеста, машины перекрыли оживленные улицы в столицы, остановив транспортное движение.
Граждане протестуют против подписанного трехстороннего заявления, требуют отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
Как передает корреспондент Aysor.am, перекрыт перекресток проспект Баграмяна –  улица Московяна.
Один из перекрывших перекресток граждан заявил журналистам, что они решили таким образом выразить свое недовольство. Участники акции призвали ереванцев перекрыть также другие оживленные улицы Еревана.