Գառնիկ Իսագուլյանի ասուլիսի ընթացքում ներկայացված դիտարկումների կապակցությամբ ԱԱԾ-ն դիմել է դատախազություն
30/11/2020 10:18
«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանի ասուլիսի ընթացքում ներկայացված դիտարկումների կապակցությամբ ԱԱԾ-ն նոյեմբերի 25-ին դիմել է ՀՀ դատախազություն, հաղորդում են ԱԱԾ-ից։
«Նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ օրեր առաջ կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանի կողմից հնչեցված մտքերի վերաբերյալ տարբեր լրատվամիջոցներից ստացվում են բազմաթիվ հարցումներ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը նպատակահարմար է համարում պարզաբանել հետևյալը.
Հիշյալ ասուլիսի ընթացքում արված հայտարարությունների հավաստիության վերաբերյալ տեղեկություններ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում առկա չեն:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ տվյալ ասուլիսի ընթացքում ներկայացված դիտարկումների կապակցությամբ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը 2020 թվականի նոյեմբերի 25-ին դիմել է ՀՀ դատախազություն:
Ավելին, ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների գործառույթների վերաբերյալ յուրովի պատկերացումներ ունեցող, վերջիններիս լիազորությունների շրջանակներում ստացված տեղեկություններին հասկանալի պատճառներով չտիրապետող անհատներին և կազմակերություններին հորդորում ենք զերծ մնալ հանրությանը մոլորության մեջ գցող, ներքին լարվածություն հրահրող, ինչպես նաև պետական կառույցի հեղինակությունը խաթարող հրապարակումներից:
Այս ամենով հանդերձ իրազեկում ենք նաև, որ ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների և պաշտոնատար անձանց վերաբերյալ ապատեղեկատվություն և զրպարտչական բնույթի կեղծ լուրեր տարածելու գործելաոճը շարունակելու դեպքում կնախաձեռնվեն համապատասխան իրավական գործընթացներ», - ասված է ԱԱԾ հաղորդագրությունում։

СНБ Армении обратилась в прокуратуру в связи с представленными на пресс-конференции Гарника Исагуляна замечаниями
30/11/2020 12:07
Служба Национальной безопасности Армении 25 ноября обратилась в прокуратуру в связи с представленными во время пресс-конференции председателя партии «Национальная безопасность» Гарника Исагуляна замечаниями, сообщает СНБ Армении.
«Учитывая многочисленные вопросы, поступающие от различных средств массовой информации в связи с озвученными несколько дней назад на пресс-конференции председателем партии «Национальная безопасность» Гарником Исагуляном мыслями, Служба национальной безопасности считает целесообразным уточнить следующее.
В Службе национальной безопасности нет информации о достоверности заявлений, озвученных в ходе упомянутой пресс-конференции.
Одновременно сообщаем, что в связи с представленными во время данной пресс-конференции замечаниями Служба национальной безопасности обратилась 27 ноября в прокуратуру Армении.
Более того, призываем организации и отдельных лиц, имеющих своеобразные представления о функциях органов национальной безопасности и, по понятным причинам, не владеющих получаемой в рамках полномочий последних информации, воздержаться от публикаций, которые вводят в заблуждение общество, провоцируют внутреннее напряжение, а также наносят вред авторитету государственной структуры.
Вместе с тем, сообщаем также, что в случае продолжения подобной деятельности по распространению дезинформации и заведомо ложных сведений о Службе национальной безопасности и должностных лицах будут предприняты соответствующие правовые процессы», - говорится в сообщении СНБ Армении.