Պատերազմի 44 օրվա ընթացքում անընդհատ կապի մեջ էի Պուտինի հետ. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմը տարածաշրջանում խաղաղության և անվտանգության պահպանման երաշխավորն է, ՀԱՊԿ  խորհրդի առցանց նիստին ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես կցանկանայի ընդգծել Ռուսաստանի նախագահի բացառիկ դերը: Ռազմական գործողությունների ողջ 44 օրվա ընթացքում մենք անընդհատ կապի մեջ էինք և քննարկում էինք արյունահեղությունը դադարեցնելու ու մարդկանց պաշտպանելու համար անհրաժեշտ միջոցառումները», - նշել է Փաշինյանը:
Փաշինյանի խոսքով՝ այսօր անհայտ կորածների որոնման, ռազմագերիների և այլ կալանավորների փոխանակման հարցերի լուծման շուրջ  Ռուսաստանի հետ սերտ աշխատանքը շարունակվում է։

Armenia’s PM stresses exclusive role of Russia’s president in stopping bloodshed
Russia’s peacekeeping troops guarantee the peace and security in the region, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the CSTO Council session on Wednesday.
“I would like to stress the exclusive role of the Russia’s president. Throughout 44 days of hostilities we were in permanent contact and were discussing the necessary steps to stop the bloodshed and defend the people,” Pashinyan said.
He stressed that work with Russia continues today as well for the resolution of issues of exchange of prisoners of war and other captives.