Պատերազմի 44 օրվա ընթացքում անընդհատ կապի մեջ էի Պուտինի հետ. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմը տարածաշրջանում խաղաղության և անվտանգության պահպանման երաշխավորն է, ՀԱՊԿ  խորհրդի առցանց նիստին ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես կցանկանայի ընդգծել Ռուսաստանի նախագահի բացառիկ դերը: Ռազմական գործողությունների ողջ 44 օրվա ընթացքում մենք անընդհատ կապի մեջ էինք և քննարկում էինք արյունահեղությունը դադարեցնելու ու մարդկանց պաշտպանելու համար անհրաժեշտ միջոցառումները», - նշել է Փաշինյանը:
Փաշինյանի խոսքով՝ այսօր անհայտ կորածների որոնման, ռազմագերիների և այլ կալանավորների փոխանակման հարցերի լուծման շուրջ  Ռուսաստանի հետ սերտ աշխատանքը շարունակվում է։

Пашинян: На протяжении всех 44 дней войны я находился в постоянном контакте с Путиным
Российский миротворческий контингент является гарантом сохранения мира и безопасности в регионе, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании совета коллективной безопасности ОДКБ в режиме видеоконференции.
«Хочу особо отметить исключительную роль президента России. На протяжении всех 44 дней военных действий мы находились в постоянном контакте и обсуждали необходимые меры для прекращения кровопролития и защиты людей», - сказал Пашинян.
Он отметил, что с Россией и сегодня продолжается тесная работа для решения таких задач, как поиск пропавших без вести, обмен военнопленными и другими удерживаемыми лицами, телами погибших.