Արթուր Վանեցյանը նոր կարգախոս է առաջարկում՝ «Ամանորն՝ առանց դավաճան Նիկոլ Փաշինյանի» (Տեսանյութ)
Ամոթ է, որ մի քանի հազար ոստիկաններ, մահակներվ և հատուկ հանդերձանքով, փորձում են Նիկոլ Փաշինյանին պաշտպանել սեփական ժողովրդից, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
Նա ազգաբնակչությանը կոչ արեց միանալ իրենց բողոքի ակցիային, ոչ թե իրադարձությունների զարգացմանը հետևել հեռուստատեսությամբ կա համացանցով:
«Նիկոլ Փաշինյանը վախեցած թաքնվում էր կամ կառավարական ամառանոցում՝ հազարավոր ոստիկանների և անհայտ ծագմամբ զինվորական հագուստներով մարդկանց թիկունքում, կամ բունկերներից լայվերով փորձում էր ղեկավարել երկիրը: Բայց հիմա, երբ երկու Վեհափառները նրան հայրաբար հորդորում են հրաժարական տալ, հավատք ունեցող, աստվածավախ մարդը պետք է միանշանակ հրաժարական տա, արձագանքի այդ կոչերին:
Նիկոլն անկասկած գնալու է: Եկեք հիմա մի կարգախոս որոշենք՝ «Ամանորն՝ առանց դավաճան Նիկոլի», - ասաց Վանեցյանը:

It’s a shame that few thousand police officers with batters and special uniform are trying to defend Nikol Pashinyan from own people, leader of Hayrenik party Artur Vanetsyan told the reporters today.
He urged the people to join their protest actions and not follow the development of events by TV or Internet.
“Nikol Pashinyan was hiding either in governmental mansion in the rear of thousands of police officers and unknown people in military uniforms or was trying to govern the country through live streams from a bunker. But now when two Catholicoses paternally urge him to step down, any person having belief and being afraid of God should definitely step down, respond to these calls. Nikol will undoubtedly leave. Let’s now decide a slogan – New Year without traitor Nikol,” he said.