Ինչու պետք է հեռանա այս վարչախումբն իր պարագլխի հետ. խայտառակ կապիտուլյացիայից հետո այլ բան չի կարող լինել. Վազգեն Մանուկյան
09/12/2020 10:01
«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը հայտարարություն է տարածել։
«Մեր շարժումը թափ է հավաքում։ Ամեն օր մեզ անհատներ, նոր խմբեր ու կառույցներ են միանում։ Հազարավոր լուսավոր երիտասարդներ և մեր երկրի ապագայով մտահոգված մարդիկ Երևանում ու բոլոր մարզերում արժանապատվորեն պայքարում են մեր անվտանգության, մեր արժանապատվության ու վաղվա օրվա համար։
Սա նեղ կուսակցական շարժում չէ։ Սա միայն իշխանափոխության շարժում չէ։ Սա նախևառաջ արժանապատվության շարժում է։ Պարտության խարանը մեր վրայից մաքրելու, մեջքներս ուղղելու և ապագան կերտելու շարժում։
Թե ինչու պետք է հեռանա այս վարչախումբն իր պարագլխի հետ, լրացուցիչ բացատրության կարիք չունի, քանզի խայտառակ կապիտուլյացիայից հետո այլ բան չի կարող լինել։
Մենք ժողովրդի աջակցությամբ կձևավորենք ազգային համաձայնության նոր կառավարություն, կլծվենք հրատապ խնդիրների լուծման գործին, կնախապատրաստենք նոր ընտրություններ։
Կարևորում եմ գործող Ազգային ժողովի կայունացնող դերակատարումը ստեղծված քաղաքական ճգնաժամում։ Մենք չենք ուզում ցնցումներ։ Մեզ հանրային համերաշխություն է պետք։ Ատելության ու թույնի մթնոլորտը պետք է մնան անցյալում։
Իրավապահ մարմիններին կոչ եմ անում պահպանել հասարակական կարգը, չդառնալ քաղաքական գործիք պարտված իշխանության ձեռքում։
Եկեք տեր կանգնենք մեր ապագային, եկեք միասին մասնակցենք մեր երկրի վերածննդին», - ասված է հայտարարությունում։

Почему этот режим вместе со своим главарем должен уйти: после позорной капитуляции ничего другого и быть не может – Вазген Манукян
Кандидат в премьер-министры от «Движения за спасение Родины» Вазген Манукян распространил заявление.
«Наше движение набирает обороты. Каждый день к нам присоединяются отдельные лица, новые группы и структуры. В Ереване и во всех областях страны тысячи светлых молодых людей и обеспокоенных будущим нашей страны людей достойно борются за нашу безопасность, достоинство и за наш завтрашний день.
Это не узкопартийное движение. Это не только движение за смену правительства. Это прежде всего движение достоинства. Движение, чтобы избавиться от клейма поражения, выпрямить наши спины и создать будущее.
Нет необходимости в дополнительных объяснениях, почему этот режим вместе со своим главарем должен уйти, поскольку после позорной капитуляции ничего другого и быть не может.
Мы, при поддержке народа сформируем новое правительство национального согласия, приступим к решению неотложных задач, подготовим новые выборы.
Придаю важность стабилизирующей роли действующего Национального Собрания в создавшемся политическом кризисе. Мы не хотим потрясений. Нам нужна общественная солидарность. Атмосфера ненависти и яда должна остаться в прошлом.
Я призываю правоохранительные органы поддерживать общественный порядок, не становиться политическим инструментом в руках проигравшего правительства.
Давайте станем хозяевами нашего будущего, давайте вместе участвовать в возрождении страны», - говорится в заявлении Вазгена Манукяна.