«Հրապարակ». Փաշինյան ամենօրյա տեռորի է ենթարկում իր թիմակիցներին՝ ստիպելով ստատուսներ գրել ի պաշտպանություն իրեն
09/12/2020 09:46
«Ընդդիմությունը երեկ տվեց անհնազանդության ակցիաների մեկնարկը, որոնց նախատիպն օգտագործել է ինքը՝ Նիկոլ Փաշինյանը, 2018-ին։ Երեկ հանրապետության տարբեր հատվածներում փողոցներ էին փակում, ադմինիստրատիվ շենքերի մոտ էին ակցիաներ անում։
Մեր աղբյուրները հայտնում են, որ այս ակցիաները շարունակելու են ճնշել, և Նիկոլ Փաշինյանը կամովին հրաժարական տալու մտադրություն չունի։ Ավելին՝ նա ամենօրյա տեռորի է ենթարկում իր թիմակիցներին՝ նրանց ստիպելով հարցազրույցներ տալ, ստատուսներ գրել՝ ի պաշտպանություն իրեն։ Թիմը դիմադրում է՝ համարում է, որ վաղ է, մարդիկ իրենց չեն հասկանա։
Այս օրերին ով փորձել է «խոսել»՝ Լենա Նազարյան, Էդուարդ Աղաջանյան, Հովհաննես Իգիթյան, Հովիկ Աղազարյան, հայտնվել է վրդովված մարդկանց թիրախում»։

«Грапарак»: Пашинян каждый день подвергает террору членов своей команды, заставляя писать статусы в его защиту
09/12/2020 11:06
Газета «Грапарак» пишет, что оппозиция вчера начала акции гражданского неповиновения, прототип которых использовал сам Никол Пашинян в 2018 году.  Накануне в различных частях республики блокировали улицы, проводили акции перед административными зданиями.
«Как сообщают наши источники, акции продолжат подавлять и у Никола Пашиняна нет намерения добровольно подавать в отставку. Более того, он каждый день подвергает террору членов своей команды, заставляя давать интервью, писать статусы в его защиту. Команда сопротивляется, считает, что пока рано, люди их не поймут.
В эти дни все, кто пытался "говорить" – Лена Назарян, Эдуард Агаджанян, Ованнес Игитян, Овик Агазарян – становились мишенью возмущенных людей», - отмечает издание.