«Եկավ, ասեց՝ պիտի սպասենք». անհետ կորած զինծառայողների հարազատները դժգոհ են ԳՇ ներկայացուցչի հետ հանդիպումից
10/12/2020 14:27
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներն Էջմիածնի զորամասում այսօր հանդիպել են ԳՇ տեղեկատվության բաժնի պետ Սամվել Ասատրյանի հետ: Հանդիպման արդյունքից, սակայն, դժգոհ են:
«Ոչ մի բան չասաց: Էլի պիտի սպասենք: Ասաց՝ ընթացիք մեջ ա, հարց եմ բարձրացնում՝ «ասեք՝ ե՞րբ», չեն կարում ասել: Հրամանատարն անգամ չեկավ խոսակցությանը ներկա լիներ: Հանդիպումը ոչ մի արդյունք չտվեց: Եկավ, ասեց՝ պիտի սպասենք: Ինչի՞ն, ո՞ւմ՝ չկա պատասխան», - հանդիպումից մանրամասներ ներկայացրեց ծնողներից մեկը:
Զորամասի մոտ հավաքված հարազատներն ասում են՝ այլևս պատրաստ չեն սպասել, այլևս հույս չունեն սպասելուց: Նրանք ուղիղ եթերից դիմեցին ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին. «Խնդրում ենք՝ 40 ծնողից ընդամենը 5-ին ընդունեք այսօր:
Անհետ կորած զինծառայողներից մեկի մայրն էլ ավելացրեց. «Մնում է՝ հավաքվենք, գնանք մեր երեխեքին հանենք: Մեզ անընդհատ խաբում են»:

Нас постоянно обманывают – родители без вести пропавших военнослужащих недовольны встречей с представителем Генштаба
10/12/2020 15:22
Родители без вести пропавших военнослужащих встретились сегодня в воинской части Эчмиадзина с начальником отдела информации Генштаба ВС Армении Самвелом Асатряном.
Однако они недовольны результатом встречи.
«Он ничего не сказал. Мы опять должны ждать. Сказал, что в процессе. Я задаю вопрос: скажите, когда конкретно, не могут ответить. Командир даже не пришел, чтобы присутствовать при разговоре. Встреча не дала никакого результата. Пришел, сказал, что должны ждать. А чего, кого ждать, ответа нет», - рассказал подробности встречи один из родителей.
Собравшиеся у воинской части родители заявили, что больше не собираются ждать и не связывают никаких надежд с этими обещаниями. Они в прямом эфире обратились к начальнику Генштаба ВС Армении Онику Гаспаряну:
«Просим принять сегодня хотя бы пяти из 40 родителей».
После этого мать одного из без вести пропавших военнослужащих добавила:
«Остается только, чтобы мы собрались, и пошли искать наших детей. Нас постоянно обманывают».