Ռուս բժիշկները մեկ օրում օգնություն են ցուցաբերել Ստեփանակերտի ավելի քան 40 բնակչի (Տեսանյութ)
Օրվա ընթացքում ռուս ռազմական բուժաշխատողները օգնություն են ցուցաբերել Ստեփանակերտի ավելի քան 40 բնակչի՝ Հատուկ նշանակության բժշկական ջոկատի կետերում, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն:
«Նրանք շարունակում են օգնություն տրամադրել Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչությանը: Օրվա ընթացքում Ռուսաստանի ռազմական բուժաշխատողնեն ամբուլատոր օգնություն են ցուցաբերել տեղի 42 բնակչի, այդ թվում՝ յոթ երեխայի», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ հիվանդների հետ խորհրդակցություններ են անցկացվել, նրանց հետազոտել են: Թերապևտները, վիրաբույժները և այլ մասնագետներ որակյալ բժշկական օգնություն են ցուցաբերել շարժական հիվանդանոցում:
«Ընդհանուր առմամբ, ռուսական ռազմական բուժաշխատողներն օգնություն են ցուցաբերել Լեռնային Ղարաբաղի 368 բնակչի, այդ թվում՝ 41 երեխայի», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Over 360 Karabakh residents obtain medical help at Russian mobile hospital in Stepanakert
More than 360 people in Nagorno-Karabakh have received medical assistance from Russian military doctors since the beginning of the peacekeeping operation, the Russian defense ministry said on Thursday.
"In all, 368 Nagorno-Karabakh residents, including 41 children, have receive assistance from Russian military medics," it said, adding that medical services were offered to 42 local residents, including seven children, in Stepanakert in the past day alone.
In late November, Russian peacekeepers organized a field hospital in Stepanakert. Another one is being organized in the settlement of Mardakert.