Ընդդիմությունն Արցախի ճանաչման գործընթաց սկսել է, բայց այս պահին այն նպատակահարմար չէ իրականացնել . ԼՀԿ ղեկավար
11/12/2020 12:06
Ընդդիմությունն Արցախի ճանաչման գործընթաց սկսել է, բայց այդ գործընթացն այս պահին նպատակահարմար չէ իրականացնել, խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ գործընթացի այլ մանրամասներ չհայտնելը պայմանավորելով որոշակի պետական գաղտնիք պարունակող հանգամանքներով:
«Բայց իմացեք, որ շուրջ մեկ ամիս զբաղվել ենք սրանով, որը գաղտնի գործընթաց է եղել», - ասաց նա:
Հարցին՝ այս ընթացքում իշխանության հետ կոնսուլտացիաներ եղե՞լ են, Մարուքյանը պատասխանեց՝ ոչ թե կոնսուլտացիաներ, այլ համապատասխան մարմինների հետ որոշակի պրոցեսներ:

Оппозиция начала процесс признания независимости Арцаха, однако в данный момент этот считает это нецелесообразным – Эдмон Марукян
11/12/2020 13:27
Оппозиция начала процесс признания независимости Арцаха, однако в данный момент считает этот процесс нецелесообразным, заявил сегодня на брифинге руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Что касается деталей этого процесса, то он отметил, что не может сообщить их, поскольку это обусловлено определенными обстоятельствами, содержащими государственную тайну.
«Но знайте, что мы занимались этим вопросом около месяца, этот процесс был тайным», - сказал он.
На вопрос, проводились ли за этот период консультации с властями, Эдмон Марукян ответил: не консультации, а определенные процессы с соответствующими органами.