ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ. երեք վիրավոր կա
12/12/2020 11:17
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում, հաղորդում են Պաշտպանության բանակից։
«Իրականությունն այն է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորումներ են ստացել երեք պահեստազորայիններ: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն», - ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Азербайджан предпринял попытку нападения на одну из позиций Армии обороны в южном направлении, есть раненые
12/12/2020 12:07
Трое военных-резервистов ранены в Арцахе в результате предпринятой ВС Азербайджана попытки провокации, сообщает Армия обороны Республики Арцах.
«Распространенные в азербайджанских средствах массовой информации сведения о предпринятой армянской стороной провокации в направлении Гадрута, в результате чего был ранен один азербайджанский военнослужащий, не соответствуют действительности.
В действительности, 11 декабря, в районе 20:40, противник предпринял попытку нападения на одну из дислоцированных в южном направлении позиций Армии обороны. В результате перестрелки ранения разной тяжести получили трое военных-резервистов, их жизнь находится вне опасности.
Для выяснения обстоятельств произошедшего ведется следствие», - говорится в сообщении Армии обороны Арцаха.