Արցախի ԱԱԾ տնօրենն ու ոստիկանության պետն ազատվել են զբաղեցրած պաշտոններից
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր նոր նշանակումների և ազատումների մասին:
Հրամանագրերի համաձայն՝ Արարատ Արամայիսի Օհանջանյանն ազատվել է ԱՀ առողջապահության նախարարի պաշտոնից, իսկ Միքայել Հրանտի Հայրիյանը նշանակվել է ԱՀ առողջապահության նախարար:
Կամո Աբգարի Աղաջանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արցախի Հանրապետության նախագահի ներկայացուցիչ՝ հատուկ հանձնարարությունների գծով՝ ազատվելով ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից:
Աշոտ Մելսիկի Հակոբջանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի ներկայացուցիչ՝ հատուկ հանձնարարությունների գծով՝ ազատվելով ԱՀ ոստիկանության պետի պաշտոնից:
Սեփական դիմումների համաձայն՝ աշխատանքից ազատվել են ԱՀ նախագահի խորհրդականներ Ռուզաննա Վլադիմիրի Սարգսյանը, Էմիլ Մարտիկի Բաբայանը և Կարեն Արմոյի Ներսիսյանը:

Artsakh Chief of Police, NSS director dismissed from posts, appointed in new ones
According to the decrees, Ararat Ohanjanyan has been relieved of the post of minister of health and replaced with Mikayel Hayriyan.
Kamo Aghajanyan has been relieved of the post of director of the National Security Service and appointed Representative of the President of Artsakh for Special Assignments.
Ashot Hakobjanyan has been relieved of the post of Chief of Police and appointed Representative of the President of Artsakh for Special Assignments.
Based on their applications, advisors to the president Ruzanna Sargsyan, Emil Babayan and Karen Nersisyan have been dismissed.