«Հաղթելու ենք» կարգախոսին փոխարինեց «Լռում ենք» կարգախոսը. Սեյրան Օհանյան (Տեսանյութ)
Պատերազմի ժամանակ «Հաղթելու ենք» կարգախոսի ներքո վարած ամբողջ քաղաքականության հետևանքով մենք պարտություն կրեցինք, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը։
«Այսօր էլ «Լռում ենք» կարգախոսի ներքո են գործում», - ասաց նա։
Օհանյանը նշեց, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ մոսկովյան այցի ամենակարևոր խնդիրներից մեկը ռազմագերիների վերադարձն էր։
«Ադրբեջանն ու ռուս-թուրքական տանդեմն իրենց ազդեցությունն են շարունակում գործել Հայաստանի իշխանությունների վրա, դա է պատճառը, որ ասում ենք՝ իշխանությունները պետք է փոխվեն», - ասաց նա։
Պաշտպանության նախկին նախարարի խոսքով՝ հունվարի 11-ին ստորագրած փաստաթղթով հակառակորդը ընդլայնելու է թուրք-ադրբեջանական տանդեմը։

As a result of the whole policy carried out under the slogan “We will win” we were defeated, ex-minister of defense Seyran Ohanyan told the reporters today.
“Today we are acting under the slogan “We keep silence,”” he said.
Ohanyan stressed that the key issue of PM Nikol Pashinyan’s visit to Moscow was the return of prisoners of war.
“Azerbaijan and Russian-Turkish tandem continue their influence on the Armenian authorities, this is why we say – the authorities must change,” he stressed.
The ex-minister said with the document signed on January 11 the adversary will enhance the Turkish-Azerbaijani tandem.