Հունվարի 30-ին Հայաստանում ձերբակալված երկու ադրբեջանցի զինվորականները ռուս խաղաղապահների օգնությամբ ազատ են արձակվել
01/02/2021 21:13
Ռուս խաղաղապահներն օգնել են ազատել Սյունիքի մարզի Տեղ բնակավայրի տարածքում 2021 թվականի հունվարի 30-ին Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձերբակալված երկու ադրբեջանցի զինվորների: Այդ մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
Բացի այդ, ադրբեջանական կողմի խնդրանքով, ռուսական խաղաղապահ զորախմբի բժշկական ջոկատը իրականացրել է ադրբեջանցի 16 հիվանդ զինծառայողների տարհանումը Վանքից Մաղավուզ, որտեղ նրանք հանձնվել են ադրբեջանցի բժիշկներին:

Российские миротворцы помогли освободить двух азербайджанских военных, задержанных в Армении 30 января
Российские миротворцы помогли освободить двух азербайджанских военных, задержанных 30 января 2021 года Службой национальной безопасности Армении в районе населенного пункта Тех Сюникской области. Об этом сообщает Минобороны РФ
Кроме того, по просьбе азербайджанской стороны силами медицинского отряда российского миротворческого контингента осуществлена эвакуация 16 заболевших военнослужащих армии Азербайджана из населенного пункта Ванк в Магавуз, где они были переданы азербайджанским медикам.