Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ ցույց տվեց՝ կպայքարեն այն դատավորների դեմ, ովքեր կհամարձակվեն Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքը վեր դասել պատվերներից. Հայկ Ալումյան
08/02/2021 11:39
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ու մյուսների գործով դատական նիստն ի սկզբանե անարդար է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Հայկ Ալումյանը։
Նրա խոսքով՝ գործը հանձնվեց այն դատավորին, որին իշխանությունը հավատում էր, որի վրա ավելի արդյունավետ կարող էին ճնշում գործել։
«Դատավոր Աննա Դանիբեկյանն ուղղակի ընտրված է հենց այն չափանիշից ելնելով, որ ունի կոնկրետ որոշակի տեսակետեր գործի վերաբերյալ ու այդ տեսակետը խիստ հակասական է մեր տեսակետին», - ասաց Ալումյանը։
Փաստաբանի խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ ցույց տվեց՝ կպայքարեն այն դատավորների դեմ, ովքեր կհամարձակվեն Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքը վեր դասել պատվերներից։
Ալումյանը նկատեց՝ Քոչարյանին կամ ծայրահեղ լավ են վերաբերվում, կամ՝ ծայրահեղ վատ։
«Ու չի բացառվում, որ նույնն էլ դատավորների մեջ է, ես չեմ բացառում, որ Աննա Դանիբեկյանն այս մասից է, ում նախասիրությունները նախապես հայտնի էին», - ասաց Քոչարյանի փաստաբանը։
Ալումյանն ընդգծեց՝ Աննա Դանիբեկյանն այս գործով ի վիճակի չէ արդարադատություն իրականացնել։

Nikol Pashinyan personally showed they will fight against judges daring to put up the right of Robert Kocharyan above the orders
The court session of Armenia’s second president Robert Kocharyan and others has been unfair from the very beginning, attorney Hayk Alumyan told the reporters today.
The member of Kocharyan’s defense team stated that the case has been handed over to the judge the authorities trusted and could exert pressure on.
“Judge Anna Danibekyan is simply selected stemming from that criteria. She has concrete viewpoints over the case which strictly contradicts our viewpoint,” Alumyan said.
The attorney said Nikol Pashinyan personally showed that they will fight against judges who will dare to put up the right of Robert Kocharyan above the orders.
Alumyan noted that Kocharyan is being treated either extremely well ot extremely bad.
“And it is not excluded that the same is among the judges, I do not exclude that Anna Danibekyan is from the part whose preferences are known in advance,” the attorney said. Adding that Danibekyan is not able to implement justice in this case.