Պատերազմում թիկունքի հետ կապված խնդիրներ են եղել. նախարար
Պատերազմում թիկունքի հետ կապված խնդիրներ են եղել, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը։
«Այո, դրանք բարձրաձայնվել են, համապատասխան մարմինները ուսումասիրություններ են կատարում, եղե՞լ են մեղավորներ, այդ մեղավորները կգտնվեն», - ասաց նախարարը։
Արշակյանի խոսքով՝ Հայաստանը արտադրական կարողությունների զարգացման խնդիր ունի։
«Եկեք պարզ խոսենք, մենք արտադրանք տալու լրջագույն խնդիր ունենք, այս հարցերը պետք է իսկապես ընդունենք այնպիսին, ինչպիսին կա», - ասաց նա։
Հակոբ Արշակյանի խոսքով՝ պետք է հասկանալ, թե «Բայրաքթարները» քանի տարում ու ինչ ֆինանսավորումներով են ստեղծվել։
«Եթե մենք մեզ այդ հարցը չենք տալիս, ապա մենք հրաշքի ենք սպասում. պիտի իմանանք, որ հարյուրավոր, միլիոնավոր դոլարներ են ծախսվել ու դրանք, ասենք, տարիների ընթացքում է տեղի ունեցել», - ասաց Արշակյանը։

Armenia’s high tech industry minister Hakob Arshakyan speaking to reporters today said about issues in the rear during war.
“Yes, they were voiced, corresponding bodies are examining, if they are guilty they will be found,” the minister said.
Arshakyan stressed that Armenia has issue of development of production capacities.
“Let’s speak simply, we have serious issue of producing. We must accept these issues,” he said.
Arshakyan said it is necessary to understand in how many years and with what funds Bayraktars were created.
“If we do not give us these questions, we are waiting for miracle. We must know that hundreds, millions dollars were spent and it took many years,” Arshakyan said.