2021-ի փետրվարի 20-ը ևս կարող է դառնալ հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի սկիզբ. Սերժ Սարգսյան
2021թ. փետրվարի 20-ը ևս կարող է դառնալ հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի սկիզբ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունը տարածել է նրա գրասենյակը։
« «1988 թվականի փետրվարի 20-ը հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի պահն էր:
1988 թվականի փետրվարի 20-ին Լեռնային Ղարաբաղի մարզխորհրդի արտահերթ նստաշրջանն ընդունեց որոշում, որով արտահայտում էր արցախցիների ազատ ինքնորոշվելու կամքը: Երեք տասնամյակ առաջ Արցախի արդար պահանջին ու պայքարին միացավ ողջ հայությունը: Այդ պատմական շրջադարձային իրադարձության օրը Արցախի Հանրապետությունն իրավամբ հռչակել է Արցախի վերածննդի օր»:
20.02.2018թ.
Սերժ Սարգսյան
2021թ. փետրվարի 20-ը ևս կարող է դառնալ հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի սկիզբ», - նշված է հայտարարության մեջ։

February 20, 2021 may too become beginning of national unity, determination and awakening – Serzh Sargsyan
February 20, 2021 may too become the start of unity, determination and national awakening, statement disseminated by office of Armenia’s third president Serzh Sargsyan reads.
“February 20, 1988 was the moment of Armenian unity, determination and national awakening. February 20, 1988 the special session of Nagorno Karabakh council adopted a decision expressing the free self-determination wish of the people of Artsakh. Three decades ago all Armenians united to the fair demand and fight of Artsakh. On that historic turning day the Republic of Artsakh rightly declared Artsakh’s Revival Day,” the statement reads, adding that February 20, 2021 may too become the beginning of national unity, determination and awakening.