Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ԱԺ «Իմ քայլը», «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ղեկավարների և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղարի հետ
26/02/2021 16:51
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, իր կողմից նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում, այսօր հանդիպումներ է ունեցել Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար էդմոն Մարուքյանի և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի շուրջ: Քննարկվել են լարվածության թուլացման և իրավիճակի խաղաղ հանգուցալուծման ուղիներին վերաբերող հարցեր:
Խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչները Հանրապետության նախագահին են ներկայացրել իրենց մոտեցումներն ու տեսակետները:

Армен Саркисян встретился с руководителями фракций «Мой шаг», «Светлая Армения и секретарем фракции «Процветающая Армения»
26/02/2021 17:27
Президент Армении Армен Саркисян в рамках инициированных политических консультаций провел встречи с руководителем фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, руководителем фракции «Светлая Армения» Эдмоном Марукяном и секретарем фракции «Процветающая Армения» Арманом Абовяном.
«Стороны обменялись мнениями относительно создавшейся в стране кризисной ситуации. Обсуждены пути ослабления напряженности и мирной развязки ситуации.
Представители парламентских сил представили президенту свои подходы и позиции», - сообщает пресс-служба президента Армении.