Արա Սաղաթելյանին ձերբակալել են բացառապես քաղաքական դրդապատճառներով. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Արա Սաղաթելյանին կարող էին ձերբակալել նաև, օրինակ, «սատանաների որսի» գործի շրջանակում, Բաղրամյան պողոտայում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Սաղաթելյանին ձերբակալում են ինչ-որ ֆեյքի գործով և այդ ֆեյքն այդ ձերբակալումից հետո շարունակում է շատ ակտիվ գրառումներ կատարել։ Այդ ֆեյքի մասին չգիտեին շատ մարդիկ և այսօր նա դարձել է ՀՀ-ում հանրային կարծիք ձևավորող. դա ուղղակի աբսուրդի ժանրից է։
Արա Սաղաթելյանին ձերբակալել են բացառապես քաղաքական դրդապատճառներով և, նրան 20 տարուց ավելի ճանաչելով, համոզված եմ, որ նա երբեք չի թաքնվել ինչ-որ մեկի հետևում, որպեսզի իր կարծիքն արտահայտի», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Ара Сагателян арестован исключительно по политическим мотивам – Артур Ванецян
Ара Сагателяна могли также задержать, например, в рамках дела об «охоте за сатаной», заявил сегодня председатель партии «Родина» Артур Ванецян журналистам на проспекте Баграмяна.
«Сагателяна задерживают по делу какого-то фейка, но после его ареста этот фейк продолжает очень активно публиковать посты. Многие люди не знали об этом фейке, а сегодня он формирует общественное мнение в Армении. Это просто и жанра абсурда.
Ара Сагателян арестован исключительно по политическим мотивам. Я знаю его больше 20 лет и уверен, что он никогда не скрывался за чьей-то спиной, чтобы выразить свое мнение», - сказал Артур Ванецян.