Արա Սաղաթելյանին ձերբակալել են բացառապես քաղաքական դրդապատճառներով. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Արա Սաղաթելյանին կարող էին ձերբակալել նաև, օրինակ, «սատանաների որսի» գործի շրջանակում, Բաղրամյան պողոտայում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Սաղաթելյանին ձերբակալում են ինչ-որ ֆեյքի գործով և այդ ֆեյքն այդ ձերբակալումից հետո շարունակում է շատ ակտիվ գրառումներ կատարել։ Այդ ֆեյքի մասին չգիտեին շատ մարդիկ և այսօր նա դարձել է ՀՀ-ում հանրային կարծիք ձևավորող. դա ուղղակի աբսուրդի ժանրից է։
Արա Սաղաթելյանին ձերբակալել են բացառապես քաղաքական դրդապատճառներով և, նրան 20 տարուց ավելի ճանաչելով, համոզված եմ, որ նա երբեք չի թաքնվել ինչ-որ մեկի հետևում, որպեսզի իր կարծիքն արտահայտի», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Ara Saghatelyan could have been arrested in the sidelines for instance “hunt of satans” case, leader of Homeland party Artur Vanetsyan told the reporters on Baghramyan Avenue today.
“Saghatelyan is being arrested in a fake case and after the arrest this fake continues making active posts. Many people did not know about that fake while today he has become a public opinion-maker. It is from absurd genre,” Vanetsyan said.
He also added, “Ara Saghatelyan has been arrested exclusively for political motives. Knowing him for over 20 years, I am convinced that he has never hidden behind anyone to express his opinion.”