Պուտինը հայտարարել է Ռուսաստանի զինված ուժերի բացառիկ կարողությունների մասին
Ռուսաստանի զինված ուժերը բացառիկ հնարավորություններ ունեն առանձնահատուկ նշանակության և բարդության առաջադրանքներ լուծել: Հատուկ գործողությունների ուժերի օրվա առթիվ շնորհավորանքում հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Այսօր մենք հիմնավոր կերպով կարող ենք ասել, որ Ռուսաստանը, մեր զինված ուժերը բացառիկ հնարավորություններ ունեն հատուկ կարևորության և բարդության խնդիրները լուծելու համար», - ասել է պետության ղեկավարը:
Նա նշել է, որ Զինված ուժերում կան «կարծրացած, փորձված մարտիկների», որոնք պատրաստ են «գործել ոչ ստանդարտ իրավիճակում աշխարհի ցանկացած կետում, եթե դա պահանջում են Հայրենիքի և նրա անվտանգության շահերը»:
Նրա խոսքով՝ զինծառայողները բազմիցս ապացուցել են դա, «երբ հաղթում էին» ոչ թե թվերով, այլ հմտությամբ», կործանարար հարվածներ հասցնում ահաբեկիչներին, ռիսկի դիմում պաշտպանել խաղաղ բնակիչներին»:

Путин заявил об уникальных возможностях российских вооружённых сил
Российские вооружённые силы обладают уникальными возможностями для решения задач особой важности и сложности, заявил президент России Владимир Путин в поздравлении с Днём сил специальных операций.
«Сегодня мы можем с полным основанием сказать, что у России, у наших вооружённых сил есть уникальные возможности для решения задач особой важности и сложности», — сказал глава государства.
Он отметил, что у ВС есть «закалённые, испытанные бойцы», которые готовы «действовать в нестандартной обстановке в любой точке мира, если этого требуют интересы Родины и её безопасности».
По его словам, военнослужащие неоднократно доказывали это, «когда побеждали «не числом, а умением», наносили разящие удары по террористам, рисковали собой, чтобы защитить мирных граждан».