«Ամենայն հավանականությամբ, նոր ներկայացում է պատրաստվում». Սերժ Սարգսյանը խոստացավ՝ կրկին կխոսի (Տեսանյութ)
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր լագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, թե Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանն անում է քաղաքական հայտարարություն, ընդ որում, այդ հայտարարությունն անում է Սերժ Սարգսյանի և նախորդ իշխանությունների՝ Հանրապետականների դրդմամբ։
«Համապատասխանում է ուղիղ այնքանով, որքանով իրականությանը համապատասխանում են կապիտուլյանտի հայտարարություններն այն մասին, թե որքան կառուցողական է Ալիևը, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է, որ «Իսկանդերը» պայթում է 10 տոկոսով և այն մասին, որ «Իսկանդերը» 80-ականների զենք է», - ասաց Սերժ Սարգսյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք համապատասխանում են իրականությանը Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները։
Երրորդ նախագահն ընդգծեց՝ կարծում է, ամենայն հավանականությամբ, նոր ներկայացում է պատրաստվում։
«Համբերենք, տեսնենք։ Իսկ մնացած հարցերին, երբ ներկայացումը դիտենք, կա՛մ ընթացքում, կա՛մ վերջում կպատասխանենք», - նշեց Սերժ Սարգսյանը։

Armenia’s third president Serzh Sargsyan speaking to reporters today referred to the statement of Armenia’s PM Nikol Pashinyan that the statement of the Chief of Staff of Armenian Armed Forces Onik Gaspryan has been directed by him and former authorities.
“It corresponds to reality as much as the statements of the defeatist about constructive Aliyev, Shushi being Azerbaijani town and Iskander exploding by 10% and that Iskander is weapon of 80s,” Serzh Sargsyan said, asked whether Pashinyan’s statements correspond to reality.
The third president stressed that more probably a new performance is expected.
“Let’s wait and see. As to other questions we will answer after watching the performance – either during it, or at the end,” Sargsyan said.