«Ամենայն հավանականությամբ, նոր ներկայացում է պատրաստվում». Սերժ Սարգսյանը խոստացավ՝ կրկին կխոսի (Տեսանյութ)
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր լագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, թե Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանն անում է քաղաքական հայտարարություն, ընդ որում, այդ հայտարարությունն անում է Սերժ Սարգսյանի և նախորդ իշխանությունների՝ Հանրապետականների դրդմամբ։
«Համապատասխանում է ուղիղ այնքանով, որքանով իրականությանը համապատասխանում են կապիտուլյանտի հայտարարություններն այն մասին, թե որքան կառուցողական է Ալիևը, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է, որ «Իսկանդերը» պայթում է 10 տոկոսով և այն մասին, որ «Իսկանդերը» 80-ականների զենք է», - ասաց Սերժ Սարգսյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք համապատասխանում են իրականությանը Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները։
Երրորդ նախագահն ընդգծեց՝ կարծում է, ամենայն հավանականությամբ, նոր ներկայացում է պատրաստվում։
«Համբերենք, տեսնենք։ Իսկ մնացած հարցերին, երբ ներկայացումը դիտենք, կա՛մ ընթացքում, կա՛մ վերջում կպատասխանենք», - նշեց Սերժ Սարգսյանը։

По всей видимости, готовится новый спектакль – Серж Саргсян опроверг заявление премьер-министра
Третий президент Армении Серж Саргсян опроверг заявление премьер-министра Никола Пашиняна о том, что руководство Генерального штаба ВС потребовало отставки главы правительства под влиянием прежней власти – экс-президента и Республиканской партии Армении.
«Это утверждение соответствует действительности настолько, насколько соответствуют заявления капитулянта о том, что «Искандер» взрывается на 10 процентов и является оружием 80-ых гг., что Шуши – это азербайджанский город», - заявил Серж Саргсян сегодня журналистам.
Третий президент Армении подчеркнул, что, судя по всему, готовится новый спектакль.
«Потерпите, посмотрим. А на остальные вопросы ответим, когда увидим этот спектакль, – либо в процессе, либо в конце», - отметил Серж Саргсян.