Վաղվանից ես դադարեցնում եմ իմ մանկավարժական գործունեությունը և այլևս դաստիարակելու եմ այս երկրում մի դեռահասի, որը կոչվում է Նիկոլ Փաշինյան. Արա Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
Մեր ուժայինների մոտ տպավորություն է, որ «Proton VPN» համակարգը թաքնվելու համար է, մինչդեռ այն ընդլայնվելու համար է և հնարավորություն է տալիս ավելի մեծ քանակի ռեսուրսներից օգտվելու, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
«Մեղադրականի մեջ ինձ մեղսագրվում էր, որ ստեղծել եմ այդ ֆեյքը, որի հետ ես, հաստատ եմ ասում, կապ չունեմ։ Դա շատ կարևոր է ինձ համար, կալանքին զուգահեռ նաև ինձ վարկաբեկելու գործընթաց գնաց։ Բացի իմ հիմնական զբաղմունքներից, ես նաև մանկավարժություն եմ դասավանդում, իսկ մանկավարժության դեպքում, ի տարբերություն այլ գիտությունների, դասավանդման պրոցեսը հիմնված է միջանձնային շատ լուրջ շփման և վստահության վրա։ Պատկերացնում եմ, երբ իմ 18-21 տարեկան ուսանող աղջիկները տեսան ԱԱԾ-ի այդ ապուշ ռելիզը, մտան այդ ֆեյքի էջն ու տեսան այդ հայհոյախառն տեքստերը։ Այդ պատճառով վաղվանից ես դադարեցնում եմ իմ մանկավարժական գործունեությունը և այլևս դաստիարակելու եմ այս երկրում մի դեռահասի, որը կոչվում է Նիկոլ Փաշինյան, և զբաղվելու եմ մի ֆեյքով, որը կոչվում է Նիկոլ Փաշինյան», - հայտարարեց Արա Սաղաթելյանը։

Former head of the NA staff Ara Saghatelyan stated that he quits his pedagogical activity and will deal with upbringing of one teenager and one fake – Nikol Pashinyan.
Saghatelyan said in parallel with the arrest the authorities also started the process of discrediting him.
He said he has no relation to the accusations against him and has no connection with the fake account.
“Besides my main activity I am also teaching pedagogy and in case of pedagogy unlike other sciences the process of teaching is based on inter-personal very serious contacts and trust. I imagine when my 18-21-year old girl students read the stupid release of the NSS and entered the account of the fake and read his texts full of swearing. This is why from tomorrow I quit my pedagogical activity and will bring up one teenager in this country and deal with one fake named Nikol Pashinyan,” Saghatelyan said.
He also said that the power structures have the impression as if Proton VPN system is for hiding while it is for expanding and using bigger resources.