Արցախում մարտի 5-ին  կատարվել  է 35 թեստավորում, որի արդյունքում  կորոնավիրուսային հիվանդության  դեպք չի հաստատվել։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում  5 վարակակիր, իսկ  թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է  3438 քաղաքացու հետազոտություն, որից 511-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2395  դեպք: Կատարվել է 20 886 թեստավորում:

В Арцахе 5 марта проведено 35 тестов на коронавирус, в республике не выявленоновых случаев заражения коронавирусом.
В данный момент стационарное лечение проходят 5 человека с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 3438 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 511 граждан зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2395. В Арцахе проведено 20 886 тестов.