Ռազմական հեղաշրջման փորձ տեսել է միայն Հայաստանի ու Թուրքիայի իշխանությունը. Ռուբեն Մխիթարյան (Տեսանյութ)
06/03/2021 16:33
ՀՀ բանակը 30 տարուց ավելի թշնամիներ ունեցել է մեր սահմաններից դուրս, այս վերջին 3 տարվա ընթացքում ստացվեց այնպես, որ ազգային բանակը թշնամիներ ունեցավ ոչ միայն Հայաստանի ներսում, այլ՝ պետական ապարատում, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը։
«Սա իրոք ազգային ողբերգություն է։ ԳՇ հայտարարության մեջ ռազմական հեղաշրջման փորձ տեսել են միայն վախկոտները, մարդիկ, ովքեր վախենում են իրենց աթոռները կորցնելուց։ Ռազմական հեղաշրջման փորձ տեսել է երկու իշխանություն՝ Հայաստանի իշխանությունը և Թուրքիայի իշխանությունը», - ասաց Ռուբեն Մխիթարյանը։

Заявление ГШ ВС назвали попыткой военного переворота только власти Турции и Армении – Рубен Мхитарян
06/03/2021 16:54
Больше 30 лет армия Республики Армения имела врагов за пределами наших границ, однако за последние три года у национальной армии появились враги не только за пределами страны, но и в государственном аппарате, заявил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am продюсер Рубен Мхитарян.
«Это действительно национальная трагедия. Только трусы расценили заявление Генштаба ВС как попытку военного переворота, люди, которые бояться потерять свои кресла. Это назвали попыткой военного переворота две власти – руководство Армении и руководство Турции», - сказал Рубен Мхитарян.