Հունիսի 20-ին Հայաստանում կանցկացվեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ. Նիկոլ Փաշինյան
Քիչ առաջ տեղի ունեցավ իմ հանդիպումը «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ, տեղեկացրել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հանդիպման ընթացքում արձանագրեցինք, որ ստեղծված ներքաղաքական իրադրությունից լավագույն ելքն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն են:
Հաշվի առնելով նաև՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հետ, «Իմ քայլը» խմբակցության հետ, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ իմ ունեցած քննարկումները՝ սույն թվականի հունիսի 20-ին Հայաստան Հանրապետությունում կանցկացվեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ», - գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։

Snap parliamentary elections in Armenia scheduled for June 20 - PM announced the date
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan took to Facebook to inform that the meeting between him and head of Prosperous Armenia faction Gagik Tsarukyan ended a while ago.
“During the meeting we registered that the best way out of the created domestic political situation is conduction of snap parliamentary elections,” he wrote.
He also stressed that taking into consideration the discussions he had with the president of the republic, My Step faction and head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan a decision has been made to conduct snap parliamentary elections in Armenia on June 20.