Այսօր կան մարդիկ և ուժեր, որոնք Հայաստանում ուզում են արյուն. Վարչապետ
Իրավիճակը, որ մենք այսօր Հայաստանում ունենք, աննախադեպ է, Արագածոտնի մարզի Ներքին Բազմաբերդ համայնքում այսօր բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսպիսի ծանր պատերազմից հետո 5 ամիս տևած այդ հակադրության մեջ մեզ հաջողվել է խուսափել քաղաքացիական բախումներից։ Այսօր Հայաստանում կան ագրեսիվ ուժեր և նրանք ամեն օրվա հետ իրենց ագրեսիվությունը մեծացնում են։ Բայց ես ուզում եմ արձանագրենք, որ այս հակադրության ընթացքում, մեզ, ըստ էության, քաղաքացիական բախումներից հնարավոր է եղել խուսափել։ Սա չափազանց մեծ ձեռքբերում է»։
Վարչապետն ասել է, թե դա առաջին հերթին ժողովրդի ձեռքբերումն է։
«Ու սա այն պայմաններում, երբ ոմանք ուղիղ, առանց սեթևեթանքների, սպանությունների կոչեր են անում, ահաբեկչական ակտեր իրականացնելու կոչեր են անում։ Մենք հանգում ենք իրավիճակի, որ նույնիսկ որոշ դատավորներ խրախուսում են այդ սպանությունների կոչերը, իրավապահ մարմինները ձերբակալում, տանում են կալանավորելու, նրանք ասում են՝ ոչինչ, գնացեք և շարունակեք ձեր «առաքելության» իրականացումը», - հայտարարել է Փաշինյանը։
Նա նշել է, որ Հայաստանում կան մարդիկ և ուժեր, որոնք արյունահեղություն են ուզում։
«Այսօր կան մարդիկ և ուժեր, որոնք Հայաստանում ուզում են արյուն, ուզում են, որ փողոցներում արյուն հեղվի, որովհետև այդ մարդիկ դեռևս չեն հագեցել հոկտեմբերի 27-ի արյունով, Մարտի 1-ի արյունով, այդ մարդիկ չեն հագեցել տասնյակ քաղաքական սպանությունների արյունով և ուզում են Հայաստանը ներքաշել արյունահեղության մեջ»։

В Армении сегодня есть люди и силы, которые хотят крови – премьер-министр
Создавшаяся в Армении ситуация беспрецедентна, заявил сегодня премьер-министр Никол Пашинян в ходе встречи с жителями общины Неркин Базмаберд Арагацотнской области Армении.
«Нам удалось избежать гражданских столкновений в этом продолжающемся 5 месяцев противостоянии после такой тяжелой войны. Сегодня в Армении есть агрессивные силы и они с каждым днем становятся более агрессивными. Но я хочу, чтобы мы констатировали, что в ходе этого противостояния нам, по сути, удалось избежать гражданских столкновений. Это чрезвычайно большое достижение», - сказал он.
Премьер отметил, что в первую очередь это достижение народа.
«И это в тех условиях, когда некоторые откровенно, без кривлянья, выступают с призывами к убийствам, к террористическим актам. Мы приходим к ситуации, когда даже некоторые судьи поощряют эти призывы к убийствам. Правоохранительные органы задерживают, ходатайствуют об аресте, а они говорят: ничего, идите продолжайте осуществлять свою "миссию"», - заявил Пашинян.
Он отметил, что в Армении есть люди и силы, которые хотят кровопролития.
«Сегодня есть люди и силы, которые в Армении хотят крови, хотят, чтобы на улицах лилась кровь, потому что эти люди еще не насытились кровью 27 октября, 1 марта, не насытились кровью десятков политических убийств и хотят вовлечь Армению в кровопролитие», - сказал Никол Пашинян.