Այսօր կան մարդիկ և ուժեր, որոնք Հայաստանում ուզում են արյուն. Վարչապետ
Իրավիճակը, որ մենք այսօր Հայաստանում ունենք, աննախադեպ է, Արագածոտնի մարզի Ներքին Բազմաբերդ համայնքում այսօր բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսպիսի ծանր պատերազմից հետո 5 ամիս տևած այդ հակադրության մեջ մեզ հաջողվել է խուսափել քաղաքացիական բախումներից։ Այսօր Հայաստանում կան ագրեսիվ ուժեր և նրանք ամեն օրվա հետ իրենց ագրեսիվությունը մեծացնում են։ Բայց ես ուզում եմ արձանագրենք, որ այս հակադրության ընթացքում, մեզ, ըստ էության, քաղաքացիական բախումներից հնարավոր է եղել խուսափել։ Սա չափազանց մեծ ձեռքբերում է»։
Վարչապետն ասել է, թե դա առաջին հերթին ժողովրդի ձեռքբերումն է։
«Ու սա այն պայմաններում, երբ ոմանք ուղիղ, առանց սեթևեթանքների, սպանությունների կոչեր են անում, ահաբեկչական ակտեր իրականացնելու կոչեր են անում։ Մենք հանգում ենք իրավիճակի, որ նույնիսկ որոշ դատավորներ խրախուսում են այդ սպանությունների կոչերը, իրավապահ մարմինները ձերբակալում, տանում են կալանավորելու, նրանք ասում են՝ ոչինչ, գնացեք և շարունակեք ձեր «առաքելության» իրականացումը», - հայտարարել է Փաշինյանը։
Նա նշել է, որ Հայաստանում կան մարդիկ և ուժեր, որոնք արյունահեղություն են ուզում։
«Այսօր կան մարդիկ և ուժեր, որոնք Հայաստանում ուզում են արյուն, ուզում են, որ փողոցներում արյուն հեղվի, որովհետև այդ մարդիկ դեռևս չեն հագեցել հոկտեմբերի 27-ի արյունով, Մարտի 1-ի արյունով, այդ մարդիկ չեն հագեցել տասնյակ քաղաքական սպանությունների արյունով և ուզում են Հայաստանը ներքաշել արյունահեղության մեջ»։

There are people and forces in Armenia who want bloodshed in streets – Pashinyan
The situation we see today in Armenia is unprecedented, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at Aragatsotn province today.
“In the contrast that lasted 5 months after such a grave war we managed to avoid the civilian clashes. Today there are aggressive forces in Armenia and these aggression grows every day. But I want us to register that during this contrast, we in essence, managed to avoid civilian clashes. It is a very important achievement,” Pashinyan said, adding that it is the achievement of the people first of all.
“And all this in conditions when some directly call for murders, terrorist acts. We appear in situation when even some judges encourage these calls of murder, the law enforcement bodies arrest take them to jail and they say it doesn't matter, go and continue the implemention of your “mission”,” Pashinyan said, adding that there are people and forces in Armenia who want bloodshed.
“There are people and forces today who want blood in Armenia, want bloodshed in streets because people have not been satisfied with the blood of October 27, March 1, these people have not been satisfied with the blood of tens of political assassinations and want to engage Armenia in bloodshed,” Pashinyan said.