«Հրապարակ». Եկել է Փաշինյանի կողքից քայլելու ժամանակը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. « «Իմ քայլը» խմբակցությունում նախընտրական հրմշտոց է, ցուցակի բարձր հորիզոնականներում հայտնվելու մրցապայքարն սկսված է։ «Եկել է Նիկոլ Փաշինյանի կողքից քայլելու, նրա պոստերն առաջինը լայքելու, նրան և նրա տիկնոջը հրապարակային պաշտպանելու ժամանակը», - ասաց մեր աղբյուրը։
Մենք տեղեկացանք, որ խմբակցությունում բուռն քննարկում է ծավալվել, թե ինչու էին շաբաթ օրը Արագածոտնի մարզ կատարած այցի ընթացքում Փաշինյանին ուղեկցում ոչ միայն կառավարության անդամները, որոնք, ինչպես ասացին, վարչապետի հորդորով են նրա հետ մարզեր այցելել, այլև իմքայլական որոշ պատգամավորներ, ովքեր ռեյտինգայինով չեն ընտրվել Արագածոտնի մարզից։
Իշխանական պատգամավորները փորձել են հասկանալ՝ Նիկոլ Փաշինյա՞նն է հրավիրել նրանց և դրանով ցույց տվել ապագա ցուցակի իր տարբերակը, թե՞ նրանք սեփական նախաձեռնությամբ են ուղեկցել վարչապետին։ Իսկ ուղեկցում էին խմբակցության քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը, Արփի Դավոյանը, Գևորգ Պապոյանը, Ալեն Սիմոնյանը»։

«Грапарак»: Настала пора шагать рядом с Пашиняном
Газета «Грапарак» пишет, что во фракции «Мой шаг» началась предвыборная склока, борьба за высокие горизонтальные в избирательном списке. «Настала пора шагать рядом с Пашинном, первым "лайкать" его посты, публично защищать премьера и его жену», - сказал источник издания.
«По нашим сведениям, во фракции бурно обсуждается, почему в ходе визита в Арагацотнскую область Пашиняна сопровождали не только члены правительства, которые посетили области по призыву премьера, но и некоторые депутаты блока «Мой шаг», которые прошли в парламент не по рейтинговой системе от Арагацотнской области.
Депутаты правящей фракции пытались понять, Никол Пашинян их пригласил, показав  тем самым, что свой вариант будущего списка, или они по собственной инициативе сопровождали Пашиняна. А премьер-министра сопровождали секретарь фракции «Мой шаг» Акоп Симидян, Арпи Давоян, Геворк Папоян, Ален Симонян», - пишет газета.