Սահմանադրական դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի վերաբերյալ որոշում կայացնելու
23/03/2021 14:00
ՀՀ սահմանադրական դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի դիմումների վերաբերյալ որոշում կայացնելու:
Նշենք, որ դիմումները վերաբերում են ՀՀ Քրեական Օրենսգրքի 300.1-ին հոդվածի՝ Սահմանադրությանը համապատասխանելու հարցին։
Որոշման հրապարակման օրն այս պահին հայտնի չէ։ Գործի քննությունն անցել է գրավոր` չնայած ՍԴ դատավոր Արևիկ Պետրոսյանը միջնորդել էր հարցը քննել բանավոր ընթացակարգով։

Конституционный суд удалился в совещательную комнату для принятия решения по обращению Роберта Кочаряна
23/03/2021 14:52
Конституционный суд Армении удалился в совещательную комнату для принятия решения по обращениями суда общей юрисдикции города Ереван и второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Напомним, что обращения касаются определения вопроса соответствия Конституции статьи 300.1 Уголовного кодекса Армении.
Дата оглашения решения пока неизвестна. Конституционный суд провел рассмотрение дела по письменной процедуре, несмотря на то, что Аревик Петросян и Грайр Товмасян ходатайствовали о рассмотрении вопроса по устной процедуре.