«Փաստ». Փաշինյանը նախընտրական շտաբի ղեկավարների հարցում կողմնորոշվել է
«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն ասել է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» Նիկոլ Փաշինյանի դեմքով է ներկայանալու ընտրողներին:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանը նույնիսկ նախընտրական շտաբի ղեկավարների հարցում է կողմնորոշվել արդեն: Մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ, ճիշտ է, դեռևս ոչ ֆորմալ (քանի դեռ պաշտոնապես նախընտրական շրջան չէ), բայց փաստացի ձևավորվում է նաև շտաբը, որը ղեկավարելու է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Հատկապես մարզերում տարվելիք աշխատանքների մասով շտաբի աշխատանքները կոորդինացնելու է նաև շրջակա միջավայրի նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանը: Մեր ունեցած տեղեկություններով, հատկապես այս երկու անձանց նշանակելու հանգամանքը պայմանավորված է նրանով, որ նախ՝ Փաշինյանի ամենահին ու ամենահավատարիմ «զինակիցներից» են, և երկրորդ՝ ընդգծված բացասական վարկանիշ չունեն՝ ի տարբերություն մի շարք այլ պաշտոնյաների»։

«Паст»: Пашинян уже определился в вопросе руководителя предвыборного штаба
Вчера министр юстиции Рустам Бадасян заявил, что партия «Гражданский договор» предстанет перед народом в лице Никола Пашиняна, пишет газета «Паст».
По сведениям издания, Никол Пашинян уже определился даже в вопросе руководителя предвыборного штаба. Как передают наши источники, правда, пока неформально (предвыборная кампания еще не началась официально), однако фактически формируется предвыборный штаб, который возглавит министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян.
«Деятельность штаба по части предстоящих работ в областях будет координировать также министр окружающей среды Романом Петросян. По нашим сведениям, назначение этих двух лиц обусловлено особенно тем, что, во-первых, они самые давние и преданные «соратники» Пашиняна, и, во-вторых, в отличие от ряда других должностных лиц у них нет ярко выраженного отрицательного рейтинга», - пишет газета.