Էդմոն Մարուքյանը նախագահի հետ հանդիպմանը կարևորել է ընտրությունները ներկայիս օրենսդրությամբ անցկացնելու մասին պայմանավորվածությունների պահպանումը
24/03/2021 14:26
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ:
Քննարկվել են երկրում ստեղծված իրավիճակը և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները: Այդ համատեքստում անդրադարձ է եղել խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը ներկայացրել է իրենց դիրքորոշումն ու մոտեցումները՝ ընդգծելով, որ կարևորում են այդ ընտրությունները ներկայիս օրենսդրությամբ անցկացնելու վերաբերյալ արդեն իսկ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանումը։

Эдмон Марукян заявил президенту о важности проведения досрочных выборов на основе действующего Избирательного кодекса
24/03/2021 14:29
Президент Армении Армен Саркисян встретился сегодня с руководителем оппозиционной парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмоном Марукяном.
Как сообщает пресс-служба президента, обсуждена внутриполитическая ситуация, пути выхода из кризиса, предстоящие досрочные парламентские выборы.
«Эдмон Марукян представил свою позицию, подчеркнув, что считает важным соблюдение уже достигнутой договоренности о проведении выборов на основе действующего Избирательного кодекса», - сообщили в пресс-службе президента.