Էդմոն Մարուքյանը նախագահի հետ հանդիպմանը կարևորել է ընտրությունները ներկայիս օրենսդրությամբ անցկացնելու մասին պայմանավորվածությունների պահպանումը
24/03/2021 14:26
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ:
Քննարկվել են երկրում ստեղծված իրավիճակը և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները: Այդ համատեքստում անդրադարձ է եղել խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը ներկայացրել է իրենց դիրքորոշումն ու մոտեցումները՝ ընդգծելով, որ կարևորում են այդ ընտրությունները ներկայիս օրենսդրությամբ անցկացնելու վերաբերյալ արդեն իսկ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանումը։

Bright Armenia head stresses importance of conducting snap elections with acting legislation at the meeting with president
24/03/2021 14:36
Armenia’s President Armen Sarkissian met today with the head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan.
During the meeting the parties discussed the situation created in the country and the ways of overcoming the domestic political crisis.
In this context they referred to the conduction of snap parliamentary elections in Armenia.
Bright Armenia faction head briefed on the position of their force and the approaches, stressing that they attach significance to the preservation of already reached arrangements on conduction of elections with currently acting legislation.