Պատերազմում ծանր վիրավորվել է 500 անձ, մոտ 1000 անձի տրվել է հաշմանդամության կարգ. Նախարար
Պատերազմում ծանր վիրավորվել է 500 անձ, Ազգային ժողովում հայտարարեց աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը։
«Այս պահին բժշկասոցիալական փորձաքննության գործընթացը պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած անձանց մասով դեռևս շարունակվում է, սակայն կարող ենք փաստել, որ ավարտական փուլում ենք։ Մոտավորապես արդեն ունենք պատկեր։ Ծանր վիրավորում ստացած քաղաքացիների թիվը լինելու է շուրջ 500, խոսքը վերաբերում է 1-ին և 2-րդ խմբի հաշմանդամություն ունեցող անձանց, որից 1-ին խմբի հաշմանդամությունը մոտ 150-ի սահմաններում է, նրանցից պրոթեզավորման կարիք ունեն մոտ 120-ը», - ասաց Առաքելյանը։

Armenia’s labor and social affairs minister Mesrop Arakelyan speaking at the NA today said that 500 people have received severe wounds during the war.
“The process of medical-social expertise of the people wounded as a result of war continues as of the now, but we can state that we are reaching the final phase. We have an approximate picture. The number of people who received severe wounds will be 500. I am speaking about the 1st and 2d group of disability,” he said, adding that about 150 people will have first degree of which 120 need prosthetics.