Պատերազմում ծանր վիրավորվել է 500 անձ, մոտ 1000 անձի տրվել է հաշմանդամության կարգ. Նախարար
Պատերազմում ծանր վիրավորվել է 500 անձ, Ազգային ժողովում հայտարարեց աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը։
«Այս պահին բժշկասոցիալական փորձաքննության գործընթացը պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած անձանց մասով դեռևս շարունակվում է, սակայն կարող ենք փաստել, որ ավարտական փուլում ենք։ Մոտավորապես արդեն ունենք պատկեր։ Ծանր վիրավորում ստացած քաղաքացիների թիվը լինելու է շուրջ 500, խոսքը վերաբերում է 1-ին և 2-րդ խմբի հաշմանդամություն ունեցող անձանց, որից 1-ին խմբի հաշմանդամությունը մոտ 150-ի սահմաններում է, նրանցից պրոթեզավորման կարիք ունեն մոտ 120-ը», - ասաց Առաքելյանը։

В ходе войны 500 человек получили тяжелое ранение, около 1000 гражданам присвоена группа инвалидности – министр
24/03/2021 16:46
В ходе войны 500 человек получили тяжелое ранение, заявил сегодня в парламенте министр труда и социальных вопросов Месроп Аракелян.
«В данный момент процесс медико-социальной экспертизы по части раненых в результате войны лиц продолжается, однако можем констатировать, что уже на финальном этапе. У нас есть приблизительная картина. Число граждан с тяжелыми ранениями составит около 500, речь идет о 1 и 2 группе инвалидности. Порядка 150 гражданам присвоена первая группа инвалидности, из них примерно 120 нуждаются в протезировании», - сказал Месроп Аракелян.