Գործ ունենք թուրքական բանակի հետ, հայ-ռուսական հարաբերությունները պետք է համապատասխանեցնենք այդ սպառնալիքին. Վաղարշակ Հարությունյան (Տեսանյութ)
24/03/2021 16:44
Պատերազմից հետո տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրադրությունը փոխվել է, մենք գործ ունենք թուրք-ադրբեջանական բանակի հետ, որը գնալով միաձուլվում է, Ազգային ժողովում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը։
«Դե ֆակտո գործ ունենք թուրքական բանակի հետ։ Որպեսզի կանխենք այդ սպառնալիքը, բնական է, որ մեր բանակի կառուցվածքը, հայ-ռուսական հարաբերությունները պետք է համապատասխանեցնենք այդ սպառնալիքին։ Բանակի բարեփոխումներն ուղղված են դրան։ Բացի դրանից, մենք վերանայում ենք նաև սպայի դերը», - ասաց Հարությունյանը։

Армения приводит отношения с Россией в соответствие с угрозой армии Турции в регионе – министр обороны
24/03/2021 16:49
После войны в Нагорном Карабахе военно-политическая ситуация в регионе изменилась. Мы имеем дело с турецко-азербайджанской армией, которая постепенно объединяется, и де-факто мы имеем дело с турецкой армией.
Об этом заявил в парламенте министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян.
«Естественно, чтобы пресечь угрозу, мы должны привести структуру армии и армяно-российские отношения в соответствие с этой угрозой. В этом заключается суть реформ», - отметил он.