Զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Ջրականի և Վարանդայի շրջաններում
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինվորականների ու պահեստազորայինների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Ջրականի (Ջաբրայիլ) և Վարանդայի(Ֆիզուլի) շրջաններում՝ 2 ջոկատով:
Նշենք, որ Ադրբեջանի կողմից Արցախի օկուպացված տարածքներում, գյուղական ու քաղաքային համայնքներում, դիրքային, լեռնային ու անտառային հատվածներում, Արցախի փրկարարները սկսած 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչ այսօր, բոլոր ուղղություններում իրականացրել են փրկարար-որոնողական աշխատանքներ:
Զինադադարից հետո հայտնաբերվել է ընդհանուր 1524 աճյուն:
Այժմ որոնումներն իրականացվում են ըստ անհրաժեշտության, պարտադիր տարածքին ծանոթ կամ ռազմական գործողություններին մասնակցած ուղեկցորդի մասնակցությամբ:

Поиск тел погибших военнослужащих продолжается сегодня в районах Джракан и Варанда
Поиск тел погибших в ходе боевых действий военных и резервистов продолжается сегодня двумя отрядами в районах Джракан (Джабраил) и Варанда (Физули), сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Отметим, что на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха, в сельских и городских населенных пунктах, в позиционных, горных и лесных районах спасатели Арцаха с 13 ноября 2020 года проводят поисково-спасательные работы по всем направлениям.
После прекращения огня было обнаружено 1524 тела.
В настоящее время поисковые работы проводятся по мере необходимости с участием знающего местность или принимавшего участие в боевых действиях сопровождающего.