«Հրապարակ». Փաշինյանը կրճատել է վստահելիների շրջանակը. նա իր թիմից 2 հոգու է անվերապահ վստահում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը նկատելիորեն կրճատել է վստահելիների շրջանակը, մեր տեղեկություններով, վերջին շրջանում նա իր թիմից 2 հոգու է անվերապահ վստահում՝ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանին և նախարար Սուրեն Պապիկյանին։
Վստահելիների մեջ են նաև աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Թորոսյանն ու խորհրդական Արայիկ Հարությունյանը, «Իմ քայլից» Արփի Դավոյանի, Հակոբ Սիմիդյանի ու Հայկ Սարգսյանի միջոցով էլ խմբակցությունն է կառավարում։ Հենց այս մարդիկ են մեկնում նրա հետ մարզեր։
Կատակում են, թե Փաշինյանի մեքենան որ պահին «խոդ» են տալիս, Արփի Դավոյանն արդեն այցելության վայրում է։ Սա դժգոհություններ է առաջացրել թիմում, ոմանք փորձում են վերականգնել կամուրջները, ինչ-ինչ հարցեր լուծել, սակայն Փաշինյանը չի շտապում բավարարել բոլորի ցանկությունները և թերևս որոշել է առանց արտաքին ճնշումների կազմել ընտրական ցուցակը»։

«Грапарак»: Никол Пашинян сократил круг доверенных лиц
Газета «Грапарак» пишет, что Никол Пашинян заметно сократил круг доверенных лиц. По сведениям издания, в последнее время он безоговорочно доверяет двум членам своей команды – вице-спикеру парламента Алену Симоняну и министру Сурену Папикяну.
В круг доверенных входят также руководитель аппарата премьер-министра Арсен Торосян и советник Араик Арутюнян, а фракция «Мой шаг» управляется с помощью депутатов Арпи Давоян, Акопа Симидяна и Айка Саркисяна. Именно эти люди сопровождают его во время областных визитов.
«Это вызвало недовольство в команде, некоторые пытаются восстановить мосты, решить какие-то вопросы, однако Пашинян не спешит удовлетворять их желание и, пожалуй, решил составить предвыборный список без внешнего давления», - отмечает издание.