Հայ-ռուսական հարաբերությունների բնույթը կախված չէ Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներից. ՀՀ վարչապետ
06/04/2021 10:28
Հայ-ռուսական հարաբերությունների բնույթը կախված չէ Հայաստանում հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներից, «Интерфакс»-ին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հայ-ռուսական ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունները բավականին հարուստ և լայնածավալ են: Դրանք հիմնվում են մեր բարեկամ ժողովուրդների պատմական մտերմության վրա: Այս հարաբերությունների բնույթը կախված չէ ապագա արտահերթ ընտրությունների արդյունքից», - ասել է Փաշինյանը՝ Ռուսաստան աշխատանքային այցի նախաշեմին:
Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները նշանակված են հունիսի 20-ին:

Характер армяно-российских отношений не зависит от исхода досрочных парламентских выборов в Армении – Пашинян
06/04/2021 10:26
Характер армяно-российских отношений не зависит от исхода предстоящих 20 июня в Армении досрочных парламентских выборов, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью «Интерфаксу».
«Армяно-российские стратегические союзнические отношения достаточно богаты и обширны. Они основываются на исторической близости наших дружественных народов. Характер данных отношений не зависит от исхода будущих внеочередных выборов», - сказал Пашинян в преддверии рабочего визита в РФ.