Պեսկովը բացահայտել է Պուտինի ու Բայդենի զրույցի մանրամասները
ՌԴ առաջնորդի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը խոսել է Ռուսաստանի և ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Ջո Բայդենի զրույցի տոնայնության մասին:
«Գործնական», - ասել է նա:
Նա նաև նշել է զրույցի տևողությունը:
«Դուք ինքներդ կարող եք եզրակացնել թեմաների առատությունից, որոնք երկու կողմերից էլ անվանվել են այս զրույցի արդյունքում, որ խոսակցությունը բավականին երկար է եղել», - ավելացրել է նա:
Պեսկովը նշել է, որ խոսակցության արդյունքներից հետո պարզ է, որ Վաշինգտոնը կարող է կատարելապես օգտագործել իր ազդեցությունը Կիևի վրա, որպեսզի տեղի ունենա դեէսկալացիա:
Կրեմլի խոսնակը լրագրողներին ասել է նաև, որ Պուտինն ու Բայդենը զրույցի ընթացքում չեն շոշափել Ալեքսեյ Նավալնիի թեման:

Песков раскрыл детали разговора Путина и Байдена
Пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков рассказал, каким был тон разговора президентов России и США Владимира Путина и Джо Байдена.
«Деловой», — сказал он.
Также он отметил продолжительность разговора.
«Вы сами можете сделать вывод по обилию тем, которые были названы с двух сторон по результатам этого разговора, что беседа была достаточно продолжительной по времени», — добавил он.
Песков отметил, что по итогам разговора понятно, что Вашингтон прекрасно может использовать свое влияние на Киев, чтобы произошла деэскалация.
Представитель Кремля также ответил журналистам, что Путин и Байден в ходе разговора не затрагивали тему Алексея Навального.